چگونه کسی را عاشق خود کنیم

995,000 تومان

Continue Shopping

 

چگونه کسی را عاشق خود کنیم

همه انسان‌ها، عمیق‌ترین احساسات را به اشتراک می‌گذارند: دانستن و شناخته شدن، نگه داشتن و دوست داشتن، برای تجربه ارتباط بدون دیوارها و بیان بدون سنسور.

 

و با این حال، زمانی که عشق واقعی به چشمان شما خیره می‌شود، زمانی که یک شریک عاشقانه در مقابل شما ایستاده‌است، ممکن است متوجه شدید disconcerting برای عقب‌نشینی، گذاشتن دیوارها، یا حتی دویدن، شود.

 

چیزی که در درون این اشتیاق زندگی می‌کند آگاهی ناخودآگاه است که دوست داشتن می‌تواند با از دست دادن فردی که دوستش دارید، به شما آسیب برساند. اگر از دوست خود عقب بکشید، صمیمیت را محدود می‌کنید و در نتیجه، شرط‌های خود را در مقابل ریسک محدود می‌کنید. بنابراین تنها راه عشق از صمیم قلب یافتن به تمایل و شهامت از دست دادن ریسک است.

 

ما چندین روش دفاعی برای محافظت از خودمان در برابر خطر از دست دادن داریم. برخی از این استحکامات واضح و مشهور هستند: ما از تمسخر و شوخ‌طبعی خشک استفاده می‌کنیم تا لحظات آسیب‌پذیری را کاهش دهیم؛ ما به طور مداوم گوشی‌های هوشمند خود را بررسی می‌کنیم و یا به صفحات نمایش اعتیاد پیدا می‌کنیم.

 

مکانیزم‌های دفاعی دیگری که صمیمیت را ممنوع می‌کنند، ظریف ترند. این نوع محافظت در قلمرو ذهن رخ می‌دهد و معمولا به عنوان یک شک آشکار می‌شود. در حالی که یک مکان برای شک سالم وجود دارد به خصوص اگر در رابطه با توجه شما به مطالعه و پرداختن به اضطراب در طول ۱۵ سال گذشته، یاد گرفته‌ام که شک در رابطه سالم یک مکانیزم دفاعی بسیار ظریف و موذیانه است که در ریشه آن، ترس از دست دادن است.

 

این خیلی پیچیده است

پس بگذارید توضیح بدهم. همه ما آسیب‌دیده ایم. همه ما رد، تمسخر، شوخی، رها کردن و دیگر تجربیاتی را داریم که منجر به دل شکستگی و اعتقاد به “من کافی نیستم“، بدون جذب این دروغ در این فرهنگ، تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد. افراد کمی آن را بدون آسیب از شکل‌های آشکار و پنهان طرد توسط مراقبان، همسالان، خواهر و برادر، معلمان و یا اولین عاشقان درست می‌کنند.

 

این باور از خود فرهنگ نیز جذب می‌شود، زیرا نمی توان انکار کرد که ما در فرهنگ نه enoughness زندگی می‌کنیم. این پیغام فرهنگی می‌گوید: شما به اندازه کافی لاغر نیستید، به اندازه کافی سالم هستید، به اندازه کافی به اندازه کافی خوب هستید و یا یوگا به اندازه کافی تمرین نمی‌کنید؛ شما سبک کافی، دوستان و یا سرگرمی کافی ندارید. به طور خلاصه، شما کاملا حق ندارید چون به اندازه کافی بزرگ نیستید.

 

زمانی که باور به من کافی نیست، بسیاری از تصمیمات شما در رابطه با روابط نزدیک را مشخص می‌کند. و زمانی که شما در نهایت با شریکی که در دسترس است، دوست داشتن، دلسوز، دلسوز، و هر کیفیت دیگری که منتظر شما بوده‌اید را ملاقات کنید این تفکر پنهان، خاموش و افکار محافظ شخصی، شما او را به اندازه کافی دوست ندارید یا به اندازه کافی به او جذب نشده اید”.

 

حالا به جای پرداختن به باور اصلی خود که به اندازه کافی نیستید، شریک زندگی خود را به اندازه کافی انجام داده‌اید. حالا به جای اینکه در معرض خطر صدمه زدن و یا رد شدن قرار بگیرید، موقعیت خود را در موقعیتی قرار داده‌اید که قدرت را در دست دارید. حالا، به جای اینکه اجازه دهید رابطه عمیق‌تر با یک پایان ناشناخته عمیق‌تر شود (همانطور که هرگز نمی‌دانیم وقتی به یک شخص متعهد می‌شویم چه اتفاقی می‌افتد نفس، در موقعیت قدرت، سعی خواهد کرد شما را قانع کند که بدوید، در نتیجه نتیجه را کنترل کنید.