زبان بدن

95,000 تومان

Continue Shopping

 

زبان بدن

زبان بدنی به سیگنال‌های غیر کلامی اشاره می‌کند که ما برای برقراری ارتباط از آن استفاده می‌کنیم. طبق نظر متخصصان، این سیگنال‌های غیر کلامی بخش عظیمی از ارتباطات روزانه را تشکیل می‌دهند. از حالات چهره ما به حرکات بدن، چیزهایی که نمی‌گوییم هنوز نمی‌توانند حجم اطلاعات را منتقل کنند.

 

پیشنهاد شده‌است که زبان بدنی بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کل ارتباطات را تشکیل دهد. درک زبان بدن مهم است، اما برای توجه به سایر نشانه‌ها مثل متن ضروری است. در بسیاری از موارد، شما باید به جای تمرکز بر یک اقدام واحد، به سیگنال‌ها به عنوان یک گروه نگاه کنید.

 

زمانی که می‌خواهید زبان بدنی را تفسیر کنید، به دنبال چه چیزی بگردید.

چشم ها

این چشم‌ها اغلب به عنوان پنجره روح به آن اشاره می‌شود، زیرا قادر به آشکار کردن یک معامله بزرگ در مورد چیزی است که فرد احساس می‌کند و یا فکر می‌کند. هنگامی که با فرد دیگری صحبت می‌کنید، یادداشت‌برداری از حرکات چشم یک بخش طبیعی و مهم از فرآیند ارتباط است. برخی از چیزهایی که ممکن است به آن‌ها توجه داشته باشید، این است که آیا مردم به طور مستقیم ارتباط چشمی برقرار می‌کنند یا نگاه خود را تغییر می‌دهند، چقدر پلک می‌زنند و یا اگر مردمک آن‌ها گشاد شده باشد.

 

هنگام ارزیابی زبان بدنی، به سیگنال‌های چشمی زیر توجه کنید:

 

نگاه چشم: وقتی یک فرد مستقیما به چشمان شما نگاه می‌کند در حین داشتن یک مکالمه، نشان می‌دهد که آن‌ها علاقه‌مند هستند و توجه می‌کنند. با این حال، ارتباط چشمی طولانی می‌تواند احساس تهدید کند. از طرف دیگر، قطع ارتباط چشمی و نگاه مکرر به دور ممکن است نشان دهد که فرد حواسش پرت است، ناراحت است و یا سعی دارد احساسات واقعی خود را پنهان کند.

پلک زدن: پلک زدن طبیعی است، اما شما باید توجه کنید که آیا فرد بیش از حد پلک می‌زند یا زیاد. افراد اغلب وقتی احساس ناراحتی یا ناراحتی می‌کنند، به سرعت پلک می‌زنند. پلک زدن با پلک زدن ممکن است نشان دهد که یک فرد عمدا می‌کوشد تا حرکات چشم او را کنترل کند. به عنوان مثال، یک بازیکن پوکر ممکن است کم‌تر پلک بزند، چون به عمد سعی دارد در مورد دستی که به او داده می‌شود، ظاهر شود.

برچسب: , , , , , , , , , ,