حالت شب
text hidden

9 چیزی که برای موفقیت سریع در کار نیاز دارید

9 چیزی که برای موفقیت سریع در کار نیاز دارید
421 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

موفقیت

شما می‌توانید هر آن چیزی که برای موفقیت نیاز دارید را خودتان خلق کنید.عده‌ای تصور می‌کنند که لازمه موفق بودن، داشتن یک خانواده خوب و حمایتگر، ارث و میراث و ظاهری جذاب است. اما باید بگوییم که این‌ها چیزهایی نیستند که در اختیار ما و تحت کنترل ما باشند. ما باید با عزم و اراده و امکاناتی که در دست داریم، راههای رسیدن به موفقیت را برای خود هموار کنیم.

شما می‌توانید هر آنچه را که برای موفق شدن نیاز دارید را خودتان خلق کنید:

۱- نگاهی به آینده

مهم است بدانید چه خواسته‌هایی دارید. اگر از خواسته‌های خود آگاه نباشید چگونه می‌خواهید بدست‌شان بیاورید؟ نگاه به آینده همانند تصمیم‌گیری‌هایی است که در مورد آنچه می‌خواهید و آنچه نمی‌خواهید اتخاذ می‌کنید. نگاه به آینده، انگیزه لازم برای ادامه راه را فراهم می‌سازد بخصوص، زمان‌هایی که شرایط چالش برانگیزی را تجربه می‌کنید.

۲- اهداف

وقتی بینش و بصیرت داشته باشید، در موقعیتی قرار می‌گیرید که اهداف خود را درجهت تبدیل آن بصیرت به واقعیت، بسازید. اگر هدفی را برای خود در نظر نگیرید، زندگی یکنواختی خواهید داشت.

۳- قابلیت ایجاد عادت‌ها

بدن سالم و متناسب نتیجه مجموعه عادت‌های موثر و کارآمد است. عادت‌های موثر، یک حساب بانکی سلامت هستند. توانایی شما برای رسیدن به اهدافی که دارید تا حد زیادی بستگی به توانایی شما در ساختن و اجرای عادت‌هایتان دارد.

۴- توانایی ارتباط با دیگران

شما به تنهایی نمی‌توانید کارهای زیادی را تمام و کمال به سرانجام برسانید. دیگران هم درگیر راهی هستند که شما می‌روید. این افراد ممکن است مشتریان، موکلین، تامین‌کننده‌ها و شرکای شما یا در مقیاس بزرگتر عموم مردم باشند.

۵- توانایی در افتادن با سختی‌ها

موفقیت شامل تغییر است. تغییر سخت و دردسرساز است. چگونه از پس این سختی‌ها و دردسرها برمی‌آیید؟ آیا سراسیمه می‌شوید و جا می‌زنید یا این که نفس عمیقی می‌کشید، خودتان را آماده می‌کنید و مراقب کسب و کارتان هستید؟ افراد موفق می‌توانند حتی زمانی که احساس ناخوشایندی دارند، همچنان کار کنند و تاثیرگذار باشند.

۶- رفتار فراکنشی

افراد موفق نگاه رو به جلو دارند و طرح‌های مناسبی را خلق می‌کنند. آن‌ها به فرصت‌ها و چالش‌های خود نگاه کرده و طرح‌های خود را اصلاح می‌نمایند و براساس آن‌ها رفتار می‌کنند. اگر کنشگرا باشید، زندگی بهتری خواهید داشت.

۷- دل و جرات و استقامت

اکثر سفرهایی که برای رسیدن به اهدافتان طی می‌کنید، لذت بخش و هیجان‌انگیز نیستند، بلکه کاری سخت و طاقت‌فرسا هستند. استقامت نشان دادن در جایی که هیچ چیز هیجان‌انگیزی وجود ندارد می‌تواند روش خوبی برای ارزیابی شما باشد که مشخص شود تا چه اندازه می‌توانید فرد موفقی باشید. ساده‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تسلیم شوید، این گونه بعید است هیچ گاه رنگ موفقیت را ببینید.

۸- صبر و شکیبایی

بین صبر و استقامت رابطه وجود دارد. موفقیت به زمان و صبر و تحمل نیاز دارد. صبر برای دیدن نتایج عینی لازم است. بدون صبر، در نهایت ناامیدی برنده می‌شود.

۹- بازبینی مرتب نتایج

داشتن بصیرت و هدف کافی نیست. بازبینی نتایجی که کسب می‌کنید هم بسیار حائز اهمیت است. آیا هدف شما کار کردن است؟ آیا می‌توانید تغییراتی را اعمال کنید که به نتایج بهتر ختم شوند؟ نتایج کار خود را به طور مرتب مورد ارزیابی و بازبینی قرار دهید.

برچسب ها: