حالت شب
text hidden

6 ترفند روانشناسی که زندگی را خیلی راحت تر می کند

6 ترفند روانشناسی که زندگی را خیلی راحت تر می کند
626 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

ارتباط با دیگران

ارتباط و ملاقات با دیگر افراد برای همه به یک دلیل یا دلایل زیادی میتواند سخت باشد چه یک ارتباط کاری باشد یا ارتباطی عاطفی دانستن این مطالب به داشتن ارتباطی بهتر و دلنشین تر کمک میکند.

 

راه های ساده برای رابطه ای بهتر

 

۱-وقتی پاسخی ناخوشایند دریافت میکنید به چشمان طرف مقابلتان نگاه کنید.

بعضی مواقع دوست نداریم به سوال پاسخ دهیم یا سوال را بدرستی متوجه نشده ایم.

بجای تکرار کردن سوال یا پرسیدن سوالهای دیگر به چشمان طرف مقابل نگاه کنید. اینکار باعث احساس فشار یا عقب نشینی در طرف مقابل میشود و باعث میشود در مورد افکار خود بیشتر توضیح بدهد.

 

۲-وقتی کسی صدایش را رویتان بلند میکند آرام باشید.

اینکار معمولا بخاطر عصبانیت است و رفتار شما میتواند تحریک کننده باشد و آنرا شدیدتر کند.

نهایت تلاشتان را برای آرام بودن بکنید.

احساس خشم معمولا سریع فروکش میکند واحساس شرم جای آنرا میگیرد و معمولا کسی که خشمگین شده و پرخاش کرده شروع به عذر خواهی میکند.

 

۳-نزدیک شخص پرخاشگر بنشینید.

اگر شما با کسی ملاقات دارید که پرخاشگر است و میدانید که ممکن است مورد پرخاش قرار بگیرید جایی را برای نشستن انتخاب کنید که نزدیک آن فرد باشید .

ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید اما شما تنها نیستید نشستن نزدیک معمولا بعنوان حالتی شناخته میشود که انسانها احساس راحتی نمیکنند اما باعث میشود سطح پرخاشگری کاهش یابد.

 

۴-اگر میخواهید خودمانی باشید اسم افراد را به خاطر بسپارید.

اگر میخواهید با اطرافیان یا همکارانتان خودمانی باشید صدا زدن افراد با اسمشان را وقتی با آنها صحبت میکنید به صورت عادت درآورید وقتی افراد با اسمشان صدا زده میشوند احساس خوبی پیدا میکنند.

 

۵ – وقتی استرس دارید یا حالتان خوب نیست افکارتان را بنویسید .

ما همگی گاهی سطحی از استرس و اضطراب را در مواقعی داریم وقتی شما افکارتان را می نویسید فشار ذهنی خود را به طرز موثری کاهش میدهید و میتوانید بهتر بر کارتان تمرکز کنید.

 

۶-وقتی نمیتوانید تصمیم بگیرید انتخابهایتان را محدودتر کنید.

بسیاری از مردم اعتقاد دارند که باید انتخابات و اطلاعات بیشتری داشته باشند اما شواهد نشان میدهند که حداکثر در یک لحظه از ۴ انتخاب میتوانیم تنها یک انتخاب داشته باشیم.

برای اینکه انتخاب کننده بهتری باشید در هر لحظه به خودتان انتخابهای کمتری بدهید این به شما امکان میدهد که زمان کافی برای بررسی هر انتخاب داشته باشید.

برچسب ها:, , ,