حالت شب
text hidden

کارهای ساده ای که افراد موفق و با اعتماد به نفس انجام می دهند

کارهای ساده ای که افراد موفق و با اعتماد به نفس انجام می دهند
158 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

اعتماد به نفس

«اعتماد به نفس» یکی از مهم‌ترین راه های رسیدن به موفقیت است. براساس تحقیقات انجام شده، افرادی که نسبت به شایستگی‌هایشان، اعتمادبه‌نفس بیشتری را از خود نشان می‌دهند، بیشتر مورد تحسین قرار می‌گیرند، موقعیت اجتماعی بالاتری دارند و نفوذ بیشتری بین مردم خواهند داشت.

افراد موفق و با اعتماد به نفس چکار می کنند

در ادامه روش های ساده‌ای را که افراد موفق برای به نمایش گذاشتن اعتماد‌به‌نفس خود انجام می‌دهند،با هم می خوانیم :

۱. ارتباط چشمی برقرار کنید

هنگام برقراری ارتباط با دیگران، با آنها تماس چشمی برقرار کنید. در چنین موقعیت‌هایی به محیط یا وسایل الکترونیکی مثل گوشی همراه نگاه نکنید. اگر به افراد توجه کنید به آنها احساس مهم‌بودن می‌دهید و اگر آنها این احساس را داشته باشند به شما احترام می‌گذارند.

۲. با دست‌دادن منظورتان را برسانید

هنگامی‌که یکی از همکاران‌تان را ملاقات می‌کنید، برای دست‌دادن پیش‌قدم شوید، چه این فرد را برای اولین بار دیده باشید یا دوست قدیمی شما باشد. محکم دست‌دادن به این معنی است که شما قصد سلام‌کردن دارید و به آنها توجه می‌کنید. بهتر است آداب دست دادن را به‌خوبی یاد بگیرید.

۳. کنار بقیه پشت میز بنشینید

پشت میز بنشینید. بسیاری از زنان در صندلی‌های اضافی کنار دیوار یا بیرون از اتاق می‌نشینند. اگر به یک جلسه دعوت هستید، پشت میز بنشینید. این برای شما فرصتی است تا دیده شَوید و در گفت‌وگو شرکت کنید. «شرلی چیزم»، اولین زن آمریکایی­-آفریقایی که در مجلس آمریکا انتخاب شده است، می‌گوید: «اگر در میز جایی برای نشستن ندارید، یک صندلی تاشو با خودتان بیاورید».

۴. راست بایستید و به اشیاء تکیه ندهید

اگر ایستاده‌اید و در مقابل حضار یا با یک نفر صحبت می‌کنید، به میز، دیوار یا وسایل دیگر تکیه ندهید. راست بایستید. هدف شما این است که نشان دهید با آنها ارتباط برقرار می‌کنید، در بحث مشارکت دارید، یک شنونده‌ی معمولی نیستید و با مهارت گوش دادن آشنایید.

۵. هر دو پای‌تان را روی زمین بگذارید

زمانی‌که برای عموم یا یک فرد خاص سخنرانی می‌کنید، هردو پای‌ خود را کاملا روی زمین بگذارید. گذاشتن یک پا روی پای دیگر و انداختن وزن‌تان برروی یکی از پاها، شما را بی‌قرار و عصبی نشان می‌دهد.

۶. از دست‌هایتان استفاده کنید

هرچقدر فضای بیشتری را تحت تأثیر خود قرار دهید، بیشتر با اعتمادبه‌نفس به نظر می‌رسید. از بازکردن بازوها و استفاده از حرکات دست خود نترسید. بخشی از میز جلسه را به خودتان اختصاص دهید. خودتان را بزرگ کنید، اما حرکات‌ خود را تحت کنترل داشته باشید. حرکات بیش‌از‌اندازه یا سریع می‌تواند بی‌نظم به نظر برسد.

۷. از دست‌هایتان به عنوان سپر محافظ استفاده نکنید

بسیاری از مردم بی آنکه بدانند دست به سینه می‌ایستند، انگار که در مراسم ترحیم شرکت کرده‌اند. این کار اشتباه است. پوشش یا محافظت از بخشی از بدن نشانه‌ی عصبی‌بودن شما است. همچنین این کار شما را یک فرد سرد و کناره‌گیر نشان می‌دهد و دیگران در کنارتان احساس راحتی نخواهند داشت. اگر روی سِن هستید، سعی کنید که کف دست‌های خود را باز نگه دارید، اگر با شخصی به صورت رودررو صحبت می‌کنید، دست‌ها را در محدوده‌ی معده نگه دارید و اگر در جلسه هستید دست‌هایتان را روی میز بگذارید.

 

برچسب ها:, , , , , , ,