حالت شب
text hidden

چطور سرعت گذشت زمان را کنترل کنیم !!!

چطور سرعت گذشت زمان را کنترل کنیم !!!
2405 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

گذشت زمان

تا حالا توجه کرده اید که چرا برخی اوقات زمان خیلی دیر می‌گذرد و دوست دارید گذر آن را سریعتر کنید و گاهی هم اینقدر سریع می گذرد که دوست داشتید گذشت آن را کند تر کنید.زمان بر اساس ساعت مچی روی دستتان، همیشه به یک سرعت معین سپری می شود، و گاهی وقت ها ، این سرعت اصلا مطابق میل شما نیست ، چون یا وقت کم دارید یا وقت اضافی خواهید آورد.

احساسات و درک ما از محیط و پیرامون می‌تواند سرعت گذشت زمان را برای ما تغییر دهد. اما آیا ما می توانیم از این نکته در زندگی خود ،  استفاده‌ کنیم؟ آیا می توانیم گذشت زمان را کند تر یا سریع تر کنیم ؟

دستکاری زمان !!!

اشخصای که دچار سوانح رانندگی می‌شوند خیلی وقت ها می گویند که لحظات وقوع تصادف به صورت صحنه آهسته بوده است. این در صورتی است که همه کسانی که تصادف را دیده اند ، می گویند که تمام تصادف در کمتر چند ثانیه اتفاق افتاده است.

به عبارت دیگر ممکن است دو نفر که دقیقاً یک تجربه مشابه را داشته اند، درک کاملاً متفاوتی را نسبت به زمان سپری شده داشته باشند. بعضا یک ساعت صبر کردن پشت در اتاق عمل بیمارستان، به اندازه صد سال بنظر میرسد. حال آنکه وقتی درمورد موضوع جالبی حرف میزنید یا حس خوبی دارید، همه چیز سریع سپری میشود.

زمان یک مفهومی ذهنی

اگر کمی عمیق تر فکر کنید  می فهمید که چیزی به نام زمان اساسا وجود ندارد. زمان و گذر آن همگی در ذهن شما ساخته می شود و درک شما از آن میتواند با درک یک شخص دیگر کاملا فرق داشته باشد.

ذهن شما در هر لحظه فقط می‌تواند روی یک مورد خاص متمرکز شود. هرچند شما میتوانید توجه خود را به مسائل متفاوتی معطوف کنید ، اما منظور ، تمرکز عمیق است نه سطحی.

در واقع وقتی که استرس دارید و به خاطر مشکلی احساسات منفی را تجربه می‌کنید ، این احساسات در درک شما از گذر زمان تاثیر گذارند. گاهی هم که در حال لذت بردن از زندگی هستید تمرکز شما کاملا روی لذتی است که تجربه میکنید و زمان کاملا از توجه شما خارج میشود. حالا وقتی یکهویی نگاه ساعت می کنید ، متوجه می شوید که چه قدر زمان گذشته است.

چطور از این نکته در زندگی استفاده کنیم

حالا که این نکته را فهمیدیم ، وقت این است که از آن به شکل کاربردی در زندگی خود استفاده کنید.

تمرکز، همه چیز است. هرچیزی که از پهنای تمرکز و توجه شما خارج شود، انگار به کلی از جهان هستی حذف شده است. حتی اگر این چیز زمان باشد!!!

زمان بر اساس عقربه های ساعت ، همواره با یک سرعت طی می شود ، اما شما می توانید سرعت آنرا برای خود تغییر دهید. مهم نیست که دو ماه بعد منتظر  یک امتحان بزرگ هستید ، آنچه مهم است زمان درونی شماست. ذهن شما می تواند این زمان را به شکلی دستکاری کند که زمان بیشتری داشته باشید. پس نیازی نیست که به عقربه های ساعت توجه کنید، زیرا  شما می توانید با ساعت زمان خود زندگی کنید.

شما می توانید این قدرت را بدست  آورید که در روزهای آزار دهنده زندگی خود ، ساعت درونی ذهن خود را سریعتر کند و در روزهایی که عاشق آنها هستید ، همه چیز را آهسته کنید.

برچسب ها:, , ,