حالت شب
text hidden

چطور در نگاه دیگران جذاب دیده شویم

چطور در نگاه دیگران جذاب دیده شویم
1595 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

چگونه جذاب باشیم

خیلی ها فکر میکنند برای داشتن شخصیت جذاب باید کارهای بزرگی انجام داد. اما با کارهای کوچک و پیش پاافتاده می‌توان در نگاه دیگران به عنوان فردی جذاب یا «کاریزماتیک» ظاهر شد. اما آدم‌هایی اطراف ما وجود دارند که چهره‌‌شان براساس معیارها و استانداردهای زیبایی‌شناسی جامعه زیبا به حساب نمی‌آید، آدم‌هایی که دنباله‌رو مد نیستند و خیلی هم دوست ندارند از این نظرها عالی و منحصربه‌فرد باشند. اما این آدم‌ها به نوعی دارای رمز و رازی‌اند که آن‌ها را در نگاه دیگران جذاب می‌کند و در نتیجه اطرافیان جذب آن‌ها می‌شوند.با جستجویی ساده در اینترنت می توانید با موارد زیر برخورد کنید :

 

1. به دیگران احترام بگذارید
2. از واژه‌های احترام‌آمیز استفاده کنید
3. در اکثر مواقع لبخند بزنید
4. بذله‌گویی و شوخی را چاشنی سخنانتان کنید
5. با خودتان صادق باشید
6. تاثیر کارهای احترام‌آمیز را نادیده نگیرید
7. از دیگران تعریف کنید
8. با دیگران تبادل اطلاعات داشته باشید
9. بامزه باشید
10. دوستان زیادی داشته باشید
11. خوب باشید
12. حالتی گشاده و پذیرا داشته باشید

 

به نظر شما اگر این ها راز های جذابیت بودند آیا به سادگی در اینترنت قابل دسترسی بودند ؟ چرا تمام کسانی که این چنین مطالب ساده ای را دنبال می کنند ، فقط دچار سردرگمی شده و هیچ وقت نمی توانند شخصیت جذابی برای خود بسازند؟

در جنسیس ما شما را با عمیق ترین لایه های ذهنی آشنا می کنیم و بر این اساس باید گفت افراد جذاب دارای 2 ویژگی ساده اما بسیار تاثیر گذار هستند :

 

1- صلاحیت

برای تعریف ساده صلاحیت ابتدا چند مثال می آوریم : لیونل مسی ، برد پیت ، راجر فدرر ، بیل گیتس ، استیو جابز ، دونالد ترامپ … تمامی این افراد شخصیت های مطرح جهانی هستند که علاوه بر جذابیت ،  به دلیل صلاحیت یا ساده تر بگوییم قدرت و مهارتی که در حرفه خود دارند حتی در اینستاگرام خود دنبال کننده ها بسیار زیادی دارند.لازم نیست ما همانند اینها ، صلاحیتی جهانی داشته باشیم اما اگر مثلا در شغل خود در جایگاه بالایی قرار بگیریم و یا اینکه یک ویژگی شخصیتی خاص را در خود تقویت کنیم ، به صورت ناخودآگاه جذابیت بالاتری خواهیم داشت.مثلا یک اندام ورزشکاری که با تلاش و تمرین بدست آمده براحتی در میان مردم امروزی که از اضافه وزن رنج می برند بسیار جذب کننده است.مثال دیگر افراد با اعتماد به نفس بالا هستند که به شدت دختران و پسران را در رابطه جذب خود میکنند. نکته ساده اما خیلی مهم این است که چیزی که باعث صلاحیت شما می شود ، منحصر به فرد اما قدرتمند باشد.

 

2- بی نیازی

ترازویی را در نظر بگیرید. جذابیت در یک کفه آن قرار دارد و نیاز در کفه دیگر آن . هرچقدر که در رابطه با دیگران نیازمند باشید از جذابیت شما کاسته می شود.هر چقدر شخصیت جذابی داشته باشید ، کمتر به دیگران نگاه نیازمندانه دارید.مثالی که همه ما با آن آشنایی داریم ، رابطه با جنس مخالف است. زنان و مردانی که به شدت رفتار نیازمندانه دارند و از طرف مقابل مدام درخواست توجه ، محبت یا رابطه جنسی دارند ، افرادی هستند که غیر جذاب دیده می شوند.

فروشنده ای که مدام از جنس خود تعریف می کند و از دیگران درخواست می کند آن را بخرند اکثر مواقع با جواب منفی روبرو می شود.در نقطه مقابل شرکت اپل وجود دارد که مردم برای خرید گوشی هایش صف می کشند و با داشتن گوشی آیفون اصطلاحا به دیگران پز می دهند.

برچسب ها:, , , , , , , ,