حالت شب
text hidden

چطور در زندگی خود تغییر ایجاد کنیم و به موفقیت برسیم

چطور در زندگی خود تغییر ایجاد کنیم و به موفقیت برسیم
1261 بازدید
زمان مطالعه : 4 دقیقه

از زندگی خود در هر زمینه ای راضی نیستید؟  حال خوبی ندارید؟ دنبال معجزه تغییرات بزرگ در زندگی هستی؟

کاهش وزن یا ورود به شغلی جدید یا سرمایه گذاری تجاری همه اینها شاید تغییراتی باشند که به شدت علاقه مند به انجام شان هستید اما شروع به تغییر سخت است.ما می توانیم زندگی را تغییر دهیم و آنچه را می خواهیم به دست آوریم ولی به اندازه ای شجاعت و اعتمادبه نفس نیاز داریم که بتوانیم زود خسته نشویم و دست از تلاش برنداریم. هدف خود را مشخص کنید و در جهت رسیدن به آن گام بردارید. با رعایت نکات ساده می توانیم از امروز تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد کنیم.

 

 

1- ساعت تان را نیم ساعت به جلو بکشید

هرگز 24 ساعت زمان شبانه روز برای کسی که قصد شروع چیزهای جدیدی را دارد کافی نیست. خیلی وقت ها هنگامی که می خواهید دست به تغییر و شروع دوباره بزنید زمان کم می آورید. پس چطور است به جای اینکه تلاش کنید برنامه های تان را اصلاح کنید و تغییر دهید یا دستاوردهای عظیمی داشته باشید، زنگ هشدار ساعت تان را فقط نیم ساعت زودتر کوک کنید؟ فقط نیم ساعت زمان بیشتر در اول صبح و پیش از رفتن به سر کار می تواند فرصتی باشد که تغییرات زیادی در زندگی تان ایجاد کنید.

 

2- با هدفمند زندگی کردن طول عمر افزایش می یابد

چرا ما باید این کارها را انجام دهیم،طبق تحقیقات مشخص شده است، آنهایی که احساس ارزشمند بودن در زندگی می کنند و احساس می کنند که در زندگی به دنبال هدفی هستند کمتر می میرند. محققین می گویند زندگی هدفمند و معنادار می تواند احساس خوشبختی را بیشتر کند و این احساس از طریق مکانیسم های مختلف مانند تاثیرات هورمونی یا کاهش فشار خون می تواند موجب سلامتی بیشتر و افزایش طول عمر شود.

 

3- جای کنترل تلویزیون را با کتاب عوض کنید

تماشای تلویزیون هیچ اشکالی ندارد اما برای بسیاری از ما تماشای تلویزیون تبدیل به یک فعالیت پیش فرض شده است. این خیلی راحت است که به خانه بروید، روی مبل لم بدهید و مستقیم و بدون هیچ فکری تلویزیون را روشن کنید. اگر این کار عادتی است که سعی به ترک آن دارید، کنترل تلویزیون را جای دیگری بگذارید وجای آن را با کتاب پر کنید. رسانه‌های منفی را از زندگی‌تان حذف کنید.

 

4- یک بطری آب روی میزتان بگذارید

حتما شنیده اید که هر فرد به صورت میانگین روزانه باید 6 تا 8 لیوان آب بنوشد، اما آیا واقعا به این توصیه عمل می کنید؟ آیا پس از اینکه صبح یا بعدازظهر بدن تان از کم آبی رنج می برد، هنگامی که تشنه بودید آب خوردید؟ یکی از ساده ترین ترفندهای ساده این است که یک بطری آب روی میز کارتان یا هر جایی که هستید (مانند ماشین) در دسترس خود قرار دهید زیرا اگر آب نوشیدنی در دسترس تان باشد راحت تر می توانید به صورت مرتب آب بنوشید.

 

5- غذای خانگی بخورید حتی در محل کار

آیا می خواهید پول پس انداز کنید یا غذای سالم بخورید؟ آیا از اینکه نیمی از زمان ناهارتان را در انتظار تحویل سفارش غذای تان می گذرانید خسته شده اید و به ستوه آمده اید؟ پس ناهار خودتان را از خانه با خود ببرید. اینکه غذا را در منزل درست کنید هم هزینه کمتری برایتان دارد و هم زمان کمتری از وقت شما را می گیرد و از کیفیت غذا مطمئن می شوید.

 

6- برای شروع یک تغییر بزرگ، دوستانتان را پاک سازی کنید

شاید به مذاق بسیاری خوش نیاید ولی چاره‌ای نیست. موضوع خیلی مهم است. حتما این عبارات تاکیدی را شما هم شنیده‌اید که بزرگی میگفت: حال و روز شما و کیفیت زندگی شما معدل 5 نفر دوستان صمیمی شما است! یا جای دیگر میگویند: درآمد شما معدل درآمد 5 نفر از دوستان صمیمی شماست! اگر شناخت صحیحی از دوستانتان داشته باشید، متوجه خواهید شد که برخی دوستان دانسته یا نادانسته مانع رشد و ترقی شما هستند، خوب! چه لزومی دارد این افراد را هر روز ببینید؟!

 

7- چقدر زمان در تلگرام و اینستاگرام و کانالهای مختلف صرف می‌کنید؟

آیا میدانید، این زمانها را اگر صرف خواندن کتاب میکردید، متخصص کشوری و جهانی زمینه کاری خود می‌شدید! حتما تحقیقات مختلف در این موضوع را بارها خوانده اید. آمار تکان دهنده نیست ، وحشتناک است! و فقط مربوط به ایران هم نیست! تعداد مردم دنیا را تنها در یک ساعت وقت تلف شده روزانه بررسی کنید.

 

8- کمی مدیتیشن ، رژیم غذایی و ورزش

این سه مورد تاثیر بسیار زیادی در سلامتی روح و جسم شما خواهند داشت. به کمک اینها می توانید نیروی بیشتری برای موفقیت بدست آورید.

 

9- بیشتر سفر کنید

خیلی ها فکر می کنند برای موفقیت‌های بزرگ باید تا سر حد مرگ کار کرد. در حالی که قبول داریم سخت کوشی شرط مهمی است ، اما شما در میان مردم شهرهای مختلف خیلی چیزها می‌آموزید که هرگز در هیچ کتاب و دوره ای آموزش داده نمی‌شود. شما به آسانی می توانید در جامعه خودتان گم شوید، ایده‌ها و افکارتان محدود همین منطقه خواهد ماند. بنابراین اگر دنبال ایده های نو و جهانی شدن هستید، از آن بیرون بیاید و جهان را ببینید چون یک روز ممکن است برای دیدن آن نباشید!

 

10- از گفتگوهای منفی درونی یا با افراد دیگر دوری کنید

این یک مورد خیلی مهم برای شروع یک تغییر بزرگ در زندگی است!!

در مغز همه ما گفتگوهای ذهنی در حال تکرار است. جنس این گفتگوها، سرنوشت افراد را رقم می‌زند. کیفیت این گفتگوها را بطور کلی به دو گروه منفی و مثبت تقسیم می‌کنیم. سرنوشت افراد از همینجا از هم متمایز می‌شود. بعنوان یک کار عملی، یک روز از صبح تا شب دفترچه‌ای همراه داشته باشید. به حرفهایی که با خود میگویید یا از ذهن شما می‌گذرد توجه کنید. این گفتگوها را یاداشت کنید. شاید در دفعات اول متوجه این گفتگوها نشوید. بگذارید مثالی بزنم. به یک میهمانی رفتید. وارد محل میهمانی شدید؛

— وای این ها هم که اینجان! اصلا دوست نداشتم ببینمشون.

— ببین چه آرایشی کرده با اون قیافش!

— یعنی من خوبم؟ یعنی لباسم خوشگل دیده میشه؟

— شکم و باید بدم تو تا لاغرتر به نظر برسم.

— میترسم حرف بزنم. خاک تو سرت که هیچوقت بلد نیستی حرف بزنی.

— تشنمه. ولی ولش کن تحمل میکنم.

— بذار به این خانم بگم، نه ولش کن. زشته تا خونه تحمل میکنم.

 

برچسب ها:, , , , , , , , ,