حالت شب
text hidden

چطور بین خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه ارتباط برقرار کنیم

چطور بین خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه ارتباط برقرار کنیم
1555 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

ارتباط بین خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه

زبان بدن و نمادها، راه ارتباطی اصلی بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه هستند. یعنی اگر میخواهید پیامی را به ضمیر ناخودآگاه خود (که مسئول کنترل احساسات و مانند یک فرد مجزا می باشد) بفرستید، میتوانید با زبان بدن خود، یا نمادهایی ، این علائم را به او ارسال کنید.

مثلا اگر می خواهید با اعتماد به نفس شوید ، گفتن جمله ” اعتماد بنفس داشته باش ! ” هیچ اثری در شما ندارد، چون ضمیر ناخودآگاه نمی تواند آنرا درک کند. اما میتوانید ابتدا اعتماد به نفس را در زبان بدن خود نشان دهید. با کمی بالاتر نگهداشتن چانه، جلو دادن سینه و صاف کردن کمر، و به هم وصل کردن نوک انگشتان دست  میتوانید به سرعت این پیام را به ضمیر ناخودآگاه خود منتقل کنید که حس اعتماد به نفس را در شما ایجاد کند. این راه ، زبان ضمیر ناخودآگاه است.

ضمیر ناخودآگاه فقط با نمادها کار ارتباط برقرار می کند. هر زبان بدن، اگر به خوبی دقت کنید، به نوعی یک نماد ساده شده است. مثلا تماس دادن نوک انگشتان که یک زبان بدن معروف برای اعتماد به نفس است، به نوعی نمایش محفاظت از چیزی ارزشمند می باشد که در بین دستهای شما قرار دارد « در واقع شما به ضمیر ناخودآگاه خود میگویید که من بسیار با ارزش هستم و گنج و دانش گران بهایی در خودم دارم که الان در حال محافظت از آن توسط یک قلعه(منظور، نحوه قرار دادن انگشتان دست است) هستم. »

کمتر تکان خوردن، نمادی به ضمیر ناخودآگاه است که شما هر چیزی میخواهید را دارید و نیازی ندارید برای بدست آوردن آن تلاش کنید ، چون دیگران آنرا برای شما خواهند آورد. به همین دلیل  کسانی که اعتماد بنفس بالایی دارند ، حرکتهای آهسته ای داشته و تکانهای بدن کمتری دارند.این افراد حتی کمتر پلک می زنند.

شما حتی میتوانید وقتی که افکار منفی دارید، با رها کردن یک خودکار بروی زمین، این پیام را به ضمیر ناخودآگاه خود بفرستید که ” وقت آن است که افکار منفی را رها کنی “.

شما از طریق نمادها میتوانید به ضمیر ناخودآگاه دیگران پیغام ارسال کنید. مثلا هنگامی که یک فرد را موقع دیدن در آغوش می گیرید و در واقع شکم خود را(که مثلا میتواند توسط چاقو مورد حمله قرار بگیرد و ضعیف است)، به او نشان می دهید ، ضمیر ناخودآگاه آن فرد  می فهمد که شما به او اعتماد دارید. این نمادها در طول تاریخ و از زمان انسان های نخستین ، کم کم رشد پیدا کرده اند.

با یادگیری کامل نماد ها و فهمیدن زبان بدن، می توانید تاثیر بسیار بزرگی بروی ضمیر ناخودآگاه خود یا دیگران داشته باشید.

 

برچسب ها:, , ,