حالت شب
text hidden

چرا گاهی اوقات احساس دلتنگی می کنیم

چرا گاهی اوقات احساس دلتنگی می کنیم
6888 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

دلتنگی

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که بعضی وقت ها یکهویی دلتنگ کسی می شویم.این فرد ممکن است عشق یا نامزد شما در گذشته بوده  باشد و یا یکی از نزدیکانتان که خیلی وقت هست او را ندیده اید.اما چرا این حس در ما ایجاد می شود.ریشه دلتنگی در چیست ؟ وقتی به زبان می آوریم که دلم برایش تنگ شده و دوست داشتم تمام دنیا را از دست می دادم تا آن عزیز را کنارم داشتم، یا همه چیز دارم اما عشقم کنارم نیست، نمیخواهم چیزی داشته باشم تا زمانی که آن عزیز کنارم باشد؛ این حرف های درونی از فکر کردن نشات می گیرد و نشان دهنده این موضوع است که احساسی در درون شما برآورده نشده است.

 

نیاز های ما

به صورت طبیعی وقتی احساس تشنگی می کنیم ، در ما انگیزه ای برای نوشیدن آب ایجاد می شود.هنگام گرسنگی هم نیاز به خوردن غذا داریم.اما اگر موقعی که به شدت گرسنه هستید به شما یک بطری آب بدهند ، احساس  گرسنگی شما برطرف نخواهد شد.این یک مثال ساده فیزیکی بود اما در مورد نیاز های روحی شما شدت این نیاز ها بسیار بیشتر است.اگر نیازی روحی در شما وجود داشته باشد و آن را برآورده نکنید ، این نیاز خود را بشکل های مختلفی بروز می دهد.دلتنگی یکی از آن هاست.

 

اما چرا در یک لحظه دلتنگ کسی می شویم

دلیل اینکه در یک لحظه خاص دلتنگ فرد خاصی می شویم این است که در آن لحظه ، نیاز شدیدی به چیزی داشتیم که آن فرد قبلا برای ما برآورده کرده است.اگر الان در یک رابطه عشقی نیستید ، دلیل دلتنگی شما این است که آن شخص می توانست شما را از تنهایی خارج کند. گاهی در زندگی اعتماد به نفستان را از دست میدهید و مدت کوتاهی بعد بدون آنکه متوجه شوید به یاد کسی می افتید که قبلا برای شما احترام و ارزش زیادی قائل بوده و حس با ارزش بودن را به شما می داده است. این سیستم کاری ضمیر ناخودآگاه انسان است که به شکل های گوناگون مانند دلتنگی نیازهای روحی شما را به زبان می آورد. کافی است امتحان کنید در روزهایی که احساس دلتنگی می کنید ، کافی است به یکی از دوستان نزدیک خود زنگ بزنید و یا با او بیرون بروید ، بعد از مدت کوتاهی احساس دلتنگی در شما کم و یا از بین می رود.

عشق سابق شما که الان دلتنگش شده اید ، نیمه گمشده شما نیست.تنها دلیل دلتنگی شما به او این است که ضمیر ناخودآگاه شما او را عامل ارضای نیازهای روحی شما میداند. پس اگر بتوانید نیازهای اساسی و مهم خود را ، بدون نیاز به آن فرد  تامین کنید، هیچوقت دلتنگش نمی شوید.

برچسب ها:, , , , , , , , ,