حالت شب
text hidden

چرا فیلم ها باعث گریه کردن ما می شوند

چرا فیلم ها باعث گریه کردن ما می شوند
1897 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

علت اصلی گریه کردن

بسیاری از مردم چنین تصور می کنند که انسان فقط به هنگام ناراحتی گریه می کند .اما آیا هیچ می دانید که هر یک از ما در طول زندگی خودمان در حدود دویست و پنجاه میلیون مرتبه اشک میریزیم!!! تماشای یک فیلم دراماتیک یا حماسی می تواند باعث شود تماشاگران گریه کنند. ولی آیا تا به حال فکر کرده اید چرا در چنین شرایطی گریه می کنیم؟  نتایج حاصل از مطالعات جدید نشان داد اشک ها مزایای فراوانی برای انسان دارند و حتی می توانند در نجات زندگی هم تاثیر بگذارند. این مسئله با نوع اشک هایی که از چشمان ما سرازیر می شود مرتبط است.

گریه کردن

 

اشک های احساسی

تماشای فیلم های رمانتیک، کشته شدن قهرمان فیلم های حماسی، دوری از نزدیکان، دلتنگی، غم و … از جمله عوامل تاثیر گذار برای اشک ریختن های احساسی محسوب می شوند. زمانی که سیستم عصبی ما بر اساس احساسات شدید فردی فعال می شوند ، عکس العمل نشان می دهد و در نتیجه اشک از چشمان جاری می شود.اما مهمترین دلیل اینکه با دیدن یک فیلم برخی افراد به گریه می افتند این است که فیلم باعث حالت بسیار ساده ای از هیپنوتیزم می شود. هنگام تماشای فیلم و در لحظه ای که قهرمان داستان کشته می شود و یا اتفاق تلخی می افتد با وجود اینکه ما می دانیم این اتفاق در دنیای واقعی رخ نداده و تنها یک فیلم است اما ضمیر ناخودآگاه ما براحتی فریب خورده و غرق در این دنیای خیالی می شود.

 

چرا فیلم ها بروی برخی بی تاثیرند و برخی را به گریه می اندازند

اگر کسی درونش زخم ها و درد های احساسی داشته باشد و مدت ها در گیر آن باشد ، دیدن فیلم این زخم ها را تازه کرده و احساس غم و گریه کردن باعث تسکین فرد می شود. ممکن است در گذشته یکی از نزدیکانتان را از دست داده باشید و یا در یک رابطه عشقی  ناتمام بوده باشید ، در این جور موارد اثر فیلم ها و آهنگ های غمگین بروی شما بیشتر است.نکته مهم این است که عادت به گوش دادن آهنگ های غمگین و تماشای فیلم هایی با موضوعات ناراحت کننده باعث می شود این احساسات در شما تقویت شده و اثر منفی آن در شما باقی بماند.

برچسب ها:, , , , , , , ,