حالت شب
text hidden

چرا عاشق میشویم ؟ آیا عشق در نگاه اول وجود دارد ؟

چرا عاشق میشویم ؟ آیا عشق در نگاه اول وجود دارد ؟
5262 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

مشغول قدم زدن در خیابان بوده اید که به ناگاه ، او از فروشگاهی بیرون آمده و شما با یک نگاه،عاشق او شدید، به چه دلیل؟!؟

 

جواب راحت است. همه چیز به شناخت ما از طرز کارکرد ذهن بر میگردد. اگر مجرد هستید و در رابطه ایی حضور ندارید، ذهن شما مکرر در سطح ناخودآگاه به دنبال شریک خود است. حتی اگر فکر میکنید که عشق برای شما اهمیتی ندارد، ذهن شما بازهم بطور اتوماتیک، عاشق کسی میشوید که با معیارهای ناخودآگاهتان تطابق داشته باشد.

اما به چه دلیل عاشق او میشویم ؟

هریک از ما در ذهن خود، (در سطح ناخودآگاه)، دارای یک چک لیست از معیارها هستیم که برای شخصی که قرار است عاشق او شویم،معین شده است. اگر شخصی آن معیارها را نداشته باشد، رد شده و شریک عشقی شما نخواهد بود و از او فقط به عنوان یک دوست نام میبرید. موارد موجود در لیست شما، خاص بوده و به ارزشها، باورها و تجارب گذشته شما بر میگردد.

مثلا ، سه خط اول چک لیست فردی به طور زیر است :

  1. او باید بعد زمینه های آموزشی مشابه من داشته باشد.
  2. موهای او باید بلوند باشد (این فرد در زندگی گذشته، همیشه در جذب دخترهای بلوند شکست خورده است به همین دلیل ، ضمیر ناخودآگاه این فرد، برای جبران شکست های گذشته او، این معیار را در لیست خود ، قرار داده است)
  3. این فرد باید جذاب، قاطع و دارای اعتماد بنفس بالا باشد(این فرد،اعتماد بنفس پایینی داشته و به همین علت دلیل با تفاسیر بالا، اگر این فرد در رابطه ای نباشد و یک دختر بسیار زیبا با موهای مشکی را ببیند، به احتمال زیاد عاشق او نمیشوید. چون این فرد با معیارهای ناخودآگاه او تطابقی ندارد.

مردم معمولا از معیارهای ناخودآگاه خود بی اطلاع هستند و به این دلیل، آنها معمولا عشق را به عنوان یک پدیده غیر قابل پیش بینی میدانند که یک دفعه اتفاق می افتد، اما واقعیت این است که بمحض آگاه شدن از معیارهای ناخودآگاهشان، متوجه میشوند که دقیقا چرا عاشق فرد خاصی شده اند. وقتی که از لیست معیارهای ناخودآگاه خود آگاه میشوید، متوجه میشوید که چطور عشق به شخصی را متوقف کنید و یا دیگران را عاشق خود کنید.

چرا بعضی افراد هیچگاه پس از یک شکست عشقی ، آنرا از یاد نمیبرند ؟

افرادی که باورهایی مثل داشتن یک همدم روح ابدی یا یکی بودن را دارند، هیچگاه از شکست عشقی نجات نمیابند. این افراد فکر می کنند که تنها یک فرد طبق معیارهایشان در این جهان وجود دارد و چون آنها از این واقعیت که در سطح دنیا، هزاران نفر از مردم وجود دارند که با معیارهای آنها مطابقت دارند، اطلاع ندارند، هیچگاه نمیتوانند از آن شکست عشقی خلاصی یابند.

شما تا وقتی میتوانید عاشق فردی باشید که با معیارهای ناخودآگاه شما، مطابقت دارد. به همین علت شما هرگز نباید پس از بهم زدن یک رابطه حس بدی داشته باشید. زیرا با تمرکز بیشتر میتوانید ببینید که آن فرد، در موارد بسیاری با معیارهای شما فاصله داشته است. و یا اینکه سریعا میتوانید فردی را بیابید که به معیارهایتان بسیار نزدیک تر بوده و حتی بیشتر از مورد اول ، عاشق او شوید.

آیا عشق در نگاه اول واقعا موجود است ؟

بله وجود دارد ! اگر کسی معیارهای ضمیر ناخودآگاه شما را داشته باشد، به سرعت عاشق او میشوید.

امکان دارد از خود بپرسید، چطور می توانم بدون اینکه در نگاه اول، شناختی از فرد داشته باشم ، وجود معیارهایم در او را بیابم ؟جواب ساده است، تشخیص معیارها توسط ضمیر ناخودآگاه شما انجام میشود. ضمیر ناخودآگاه شما بدون اینکه بدانید با بررسی همه جزییات حتی روش راه رفتن و چهره و غیره ، شباهت او به معیارهای شما را تشخیص میدهد. همچنین امکان دارد رفتار فرد مشابه فرد قبلی در زندگی شما باشد که عاشق او بوده اید.

همچنین میتوانید با مطالعه این مقاله کمیاب ، راز های مخفی جذابیت را بدانید و هرکسی را شیفته و عاشق خود کنید: مشاهده مقاله …

برچسب ها:, , , , , , , , ,