حالت شب
text hidden

چرا خواب می بینیم ، چطور تعبیر خواب کنیم

چرا خواب می بینیم ، چطور تعبیر خواب کنیم
1289 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

خواب

خوابیدن پدیده ای است که در تمام موجودات اتفاق می‌افتد از گیاهان تا ریزاندام‌های درون دریا و آدمیزاد؛ در موجوداتی مثل ذرافه روزی ۳۰ دقیقه اتفاق می‌افتد و در جانور تنبلی مانند کوالا روزی ۱۸ ساعت رخ می دهد و اگر این مقدار را نخوابد، احتمال مرگ برای او در نظرگرفته می شود.يک سوم عمرشما در خواب سپري مي شود! درصورتي که 80 سال را عمر متوسط در نظر بگيريم، اين مسئله بدين معناست که حدود 26 سال از عمر اين انسان، بدون توجه و اگاهي سپري مي شود!

خوابیدن باعث می‌شود که توانایی های ادراکی خود مانند حافظه، صحبت کردن و تفکر خلاق را در حد مطلوب نگهداریم. به عبارت دیگر، خواب نقش مهمی در رشد مهارت‌های مغزی ما دارد.اگر یک شب را تا صبح بیدار مانده باشید، حتماً دیده اید که روز بعد سست و فراموشکار می‌شوید. انسان‌ها به طور میانگین 6 الی 9 ساعت در روز می‌خوابند. طولانی ترین زمانی که یک فرد توانسته بیدار بماند، 11 روز است. این رکورد در سال 1965 توسط یک جوان 17 ساله به دست آمده است. او از روز چهارم شروع به هذیان گویی کرد و پس از چند روز فکر می‌کرد که یک فوتبالیست مشهور است.

 

معنی خواب های ما چیست

وقتی که میخوابیم، ضمیر خودآگاه تقریبا کنار رفته و ضمیر ناخودآگاه فعال میشود. در این حالت، همه نگرانیها ، ترسها و مشکلاتی که در ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارند ، به شکل خوابی که میبینیم ظاهر میشوند. به دلیل اینکه زبان ضمیر ناخودآگاه نماد ها هستند ، این احساسات و خاطره ها ، به ندرت بطورمستقیم در خواب ما ظاهر میشوند و معمولا بصورت رمز نگاری شده و بصورت نمادهایی در خواب حضور دارند. این به این معنی است که افرادی که در خواب خود میبینید ، اتفاق هایی که اتفاق می افتند و یا چیزهایی که میبینید، لزوما به معنای خودشان نیستند، بلکه نماد و زبانی خاص هستند. ضمیر ناخودآگاه برای بیان حرفها و احساساتش برای ما اینها را به نمایش میگذارد.

همه فکرها، ایده ها و مشکلات حل نشده که در ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارند ، فشار زیادی را به ذهن وارد می کند و به این دلیل ، مغز تمایل دارد که به شیوه ای مانند خواب دیدن ، آنها را آزاد کند.

پس خوابها یک راه ارتباطی میان ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه ما هستند. اگر ضمیر ناخودآگاه بخواهد چیزی را هنگام  بیداری به ما بگوید ، توسط احساسات این کار را میکند!!! اما وقتی خواب هستید ، ضمیر ناخودآگاهتان این کار را توسط خوابها انجام خواهد داد.به همین دلیل خواب بهترین وسیله برای پیدا کردن مشکلات ذهنی و رفع نگرانی های درونی ماست.

اگر میخواهید بزرگترین استفاده را از خوابهای خود ببرید ، از این  لحظه به جای اینکه به تصاویر یا اتفاق های موجود در خوابتان حساس شوید ، خوب توجه کنید که در خوابهایتان چه احساسی دارید و سپس روی آن احساس یا مشکل فکر کنید و سعی کنید آن را حل کنید.

 

یک تذکر جدی !

خیلی از افراد، عاشق این هستند که با تلویزیون روشن بخوابند. از طرفی تحقیقات نشان میدهد که انسان میتواند صداها را هنگام خواب هم بشنود. صدایی که هنگام خوابیدن به آن گوش میدهید ، میتواند در روند خوابیدن اختلال ایجاد کند و سبب دیدن یک خواب کاملا متفاوت شود !

تعبیر خواب

خیلی ها بعد از دیدن یک خواب آن را برای دوستان یا اعضای خانواده تعریف می کنند و یا سراغ اینترنت و تعبیر خواب می روند.یک نکته بسیار مهم وجود دارد ، نمادهای درون خواب هر شخص مخصوص خودش است و با فرد دیگری می تواند کاملا متفاوت باشد. اما بهترین راه این است که شما ارتباطی را بین آخرین اتفاق هایی که برایتان رخ داده و خوابهایی که در شب می بینید، پیدا کنید. ارتباط میان اشیا یا افراد ظاهر شده در خواب را با چیزی که در حال رخ دادن در زندگی شماست ، بیابید. ذهن شما ، حتی وقتی که به خواب میروید ، متوقف نمیشود اما در عوض ، از طریق نمادها می تواند علائمی را برای تان ارسال کند و به همین خاطر ممکن است در خواب چیزهایی بیبینید که معنی آنها را متوجه نمیشوید !

 

برچسب ها:, , , , , , , , , , , , , , , , ,