حالت شب
text hidden

چرا اینستاگرام موفق است و الگویی برای موفقیت ماست

چرا اینستاگرام موفق است و الگویی برای موفقیت ماست
227 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

اینستاگرم

اینستاگرم یا اینِستاگرام (به انگلیسی: Instagram) شبکه اجتماعی هم‌رسانی عکس و ویدئو است که این امکان را به کاربران خود می‌دهد که عکس‌ها و ویدیوهای خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.اینستاگرام، شبکه اجتماعی جادویی این روزهای دنیا، سرزمین عجایبی که هر چیزی در آن پیدا می‌شود. بسته به این‌که به چه چیزهایی علاقه دارید یا حتی قصد کار و فروش دارید، می‌توانید در اینستاگرام فعالیت کنید و علاقمندی‌ها‌یتان را دنبال کنید.

 

اینستاگرام چگونه به وجود آمد

اینستاگرام در سان فرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا توسط کوین سیستروم و مایک کریگر به وجود آمد. نام اینستاگرام از تلفیق دو کلمه instant camera به معنای عکاسی در لحظه و telegram به معنای تلگراف تشکیل شده است. داستان شکل‌گیری اینستاگرام هم در نوع خود جالب توجه است. در سال 2010 که استفاده از آیفون رواج پیدا کرده بود بسیاری از نرم‌افزارهای گوشی همراه مورد توجه مردم قرار گرفت یکی از این نرم افزارهای محبوب FourSquare بود که امکان مشخص کردن مکان و بارگذاری عکس را برای کاربر فراهم می‌کرد. سیستروم و کریگر تصمیم گرفتند یک نسخه پیشرفته از این نرم افزار را به بازار ارائه کنند و حاصل کار آن‌ها Burbn بود، اما این دو مهندس کامپیوتر در مدت کوتاهی دریافتند که در این نرم افزار آپلود کردن عکس است که برای کاربران جذاب است و همین ایده‌ای شد برای شکل‌گیری اینستاگرام.

 

چرا اینستاگرام به این سرعت موفق شد

کاربران در اینستاگرام ، با استفاده از چند فیلتر ساده می‌توانند عکس‌های خود را حرفه‌ای تر کنند و از سوی دیگر در اینستاگرام همه چیز شسته و رفته و در یک کلام ساده است. شما برای کار با این شبکه اجتماعی نیاز به دانستن اصول پیچیده ندارید و در سه مرحله می‌توانید عکس خود را منتشر کنید.

اما در پشت این موفقیت یک راز بزرگ نهفته است و این راز اینست که برای راه اندازی یک کسب وکار تنها کافیست که ایده شما یک نیاز روانشناسی تامین نشده مردم را برآورده کند.در مقاله 6 نیاز اساسی تمام انسان ها این نیاز ها را بیان کردیم.

در ابتدای مقاله هم ویژگی های مثبت اینستاگرام را بیان کردیم اما دلیل اصلی که اینستاگرام میلیارد ها تومان درآمد برای بنیانگذارانش و  حتی کاربرانش تولید کرده در دو نیاز اساسی انسان ها نهفته است :

1 – احتیاج  به خودنمایی و دیده شدن

2- احتیاج به مهم و خاص بودن

 

ممکن است که الان بگویید که نه ! من اینطور نیستم اما همه انسانها ، دوست دارند به شیوه ایی پز دهند ! مردم از اینکه کسی در مقابل آنها و به طور  مستقیم پز دهد ، متنفرند و از او انتقاد میکنند اما در لایه های ذهن نوع دیگری هم از خودنمایی وجود دارد.

 

تا الان پیش آمده که این سوال را از خود بپرسید :  چرا مردم یک عکس را در اینستاگرام ارسال می کنند ؟

برای اینکه دیده شوند و احساس مهم بودن و خاص بودن کنند و این چیز بدی نیست و در ذات همه انسان هاست. هر تصویری که شخص در اینستاگرام ارسال می کند دارای چند پیام نهان بسیار مهم و قدرتمند است :

  1. ببین چقدر زیبا هستم ، چه لباس هایی بر تن دارم.
  2. ببین  خانه ام یا ماشینم چه زیباست.
  3. ببین چقد پولدارم
  4. ببین چه زندگی خوبی دارم.

به همین دلیل ساده مردم به صورت غیر مستقیم در اینستاگرام پز می دهند و اگر غیر از این بود هرگز برنامه هایی مثل اینستاگرام ساخته نمی شدند. وجالبتر هر چقدر که فرد ، دنبال کننده های بیشتری را جذب کند ، احساس  مهم بودن بیشتری را تجربه کرده و به سایت معتاد تر میشود !

پس اگر کاری کنید که افراد حس مهم بودن و ارزشمند بودن کنند ، آنها شما را دوست دارند و کسب و کار شما را دنبال می کنند.میخواهید تجارت موفقی شروع کنید؟ تنها کافی است محصول یا خدماتی را ارایه دهید که یکی از 6 نیاز اساسی مردم را بر آورده کند.

برچسب ها:, ,