حالت شب
text hidden

پرسپکتیو ! کنترل احساسات با تغییر زاویه دید در زندگی

پرسپکتیو ! کنترل احساسات با تغییر زاویه دید در زندگی
705 بازدید
زمان مطالعه : 3 دقیقه

پرسپکتیو

اخطار !!! خواندن این مقاله برای همه توصیه می شود.

مهم نیست به هر چیزی در زندگی چطور نگاه می کنیم. آنها همانطور که هستند باقی می مانند ، اما احساسات که درون ما می سازند قابل تغییر هستند.پرسپکتیو و زاویه دید ما به اتفاقات مختلف چیزی هستند که می تواند باعث شکست یا موفقیت ما شود.یک مثال ساده : زندگی تمام افراد موفق پر ازمشکلات و شکست بوده اما دید آن ها به زندگی بوده که باعث شده بعد از هرشکست درس گرفته و راه پیشرفت را طی کنند.اما مدام از افراد ناموفق این ها را می شنوید : خیلی بدشانسم ، اون در حقم نامردی کرد ، همش تقصیر جامعه ست ، حقمو خوردن …

 

قانون نسبیت

تمام چیزهایی که در جهان وجود دارند نسبی هستند.هر چیزی را میشود از دید مثبت یا منفی دید.مثلا به نظر شما رنگ آب بهتر است یا قرمز ؟ هر کدام از این دورنگ ویژگی های خاص خود را دارند.اگر قرار باشد بین موتور سیکلت و یک بنز یکی را انتخاب خود خیلی ها ماشین بنز را انتخاب می کنند چون کلی ویژگی مثبت دارد.اما اگر در شهری مثل تهران زندگی کنید و مجبور هستید از یک مسیر بسیار شلوغ و پر ترافیک هر روز عبور کنید چه ؟ به دلیل دیر رسیدن و تاخیر هر روزه شما کلی به مشکل بر خواهید خورد.همین الان در ذهن شما این فکر ظاهر شد که اگر موتور سیکلت را  انتخاب می کردم خیلی سریعتر هر روز به سرکار می رسیدم.

 

تجربه شخصی از پرسپکتیو در زندگی

چندین سال پیش یک وبلاگ ساده و رایگان داشتم که درآمد بسیار زیادی از آن کسب می کردم.یک روز اتفاق عجیبی افتاد.وبلاگ من هک شد !!! شوک بزرگی بود. ضرر زیادی کردم و خیلی ناراحت بودم.یکی از دوستانم که آدم بسیار مثبت و خوش بینی بود ، کتاب چه کسی پنیر مرا جا بجا کرد را بهم معرفی کرد و گفت می تونی ناراحت باشی اما یک لحظه تصور کن اگه همین اتفاق تلخ باعث پیشرفتت بشه ، چی؟ من که کسب وکارم را ازدست رفته می دیدم ، شروع کردم به یادگیری زبان برنامه نویسی و به جای یک وبلاگ ساده و رایگان ، یک وبسایت طراحی کردم.سال ها از اون اتفاق گذشته و امروز به خاطر همون اتفاق بد ، صد ها برابر کسب وکارم موفق تر شده است.اگر اون وبلاگ هک نمی شد ، شاید امروز هم مشغول همون درآمد و کسب وکار بسیار پیش پا افتاده بودم.

زاویه دید در زندگی

اگر بتوانید در زندگی همیشه بهترین زاویه دید و پرسپکتیو را نسبت به اتفاقات و حتی اشیا مختلف داشته باشید ، زندگی خارق العاده ای در انتظار شماست.به عکس این مقاله دوباره نگاه کنید.آب ساده ترین چیزی است که در زندگی نیاز داریم. گاهی این آب ما را از تشنگی نجات می دهد و گاهی می تواند باعث غرق شدن ما شود. مهم این است که چطور به هر چیزی با دید مثبت نگاه کنیم.در مقالات مربوط به هیپنوتیزم بارها در مورد بازی خوردن ذهن توسط چیزهای خیلی ساده توضیح داده ایم.شما می توانید توسط جامعه و رفتار مردم به سادگی هیپنوتیزم شده و غرق در مشکلات شوید.بارها و بارها افرادی را دیده ایم که وقتی نامزد یا عشق آن ها ، کنار می کشد و می رود به سرعت روحیه خود را ازدست داده و غمگین می شود ، اما همین اتفاق ساده باعث می شود بتوانید وقت بیشتری را در کار و درستان صرف کنید.با پیشرفت شما در آینده نزدیک فرد با ارزش تری که لیاقت شما را دارد نصیبتان می شود.

وقتی کسی شریک عشقیش او را ترک میکند ، می تواند 2 دیدگاه مختلف داشته باشد :

1- مشکل از من بود.قدر زیبایی و خوبی ها اون رو ندونستم.هیچ وقت کسی به خوبی اونو پیدا نمیکنم… این آدم گوشه گیر شده و مدام به عشقش فکر میکند.

2- آدم  خوبی بود ، چه روزهای خوبی باهم داشتیم اما ایرادهایی هم داشت.من هم چند تا کار اشتباه کردم که باید خودمو اصلاح کنم.خوبیش اینه وقتم آزاد شده می تونم راحت درسمو بخونم و به کارهام برسم.مطمئنم وقتی وضعیتم بهتر میشه می تونم با اون کسی که میخوام ، دوست بشم…

 

دهها زاویه دید مختلف در زندگی راجع به هرچیز یا اتفاقی وجود دارد اما مهمترین و ساده ترین زاویه دید مثبت اندیشی است.این ویژگی بسیار قدرتمند در همه افراد موفق وجود دارد.سعی کنید با مثبت اندیشی و البته هوشیار بودن نگذارید ، دنیای اطراف شما را هیپنوتیزم کند.به عکس زیر نگاه کنید خیلی از ماها به همین راحتی هیپنوتیزم می شویم :

زاویه دید
زاویه دید

می توانید مقالات تخصصی در زمینه هیپنوتیزم را در سایت مطالعه کنید.

برچسب ها:, , , , , , , ,