حالت شب
text hidden

هیپنوتیزم شدن چطور انجام می شود

هیپنوتیزم شدن چطور انجام می شود
232 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم معمولا بوسیله آرام سازی یا ریلکسیشن یا تکنیک‌های زبان شناختی از طریق عبور از ذهن خودآگاه و صحبت مستقیم با ذهن ناخودآگاه عمل می‌کند .

همانطور که در ابتدا گفته شد، ذهن ناخودآگاه در تمام جنبه‌ها درگیر است و طیف وسیعی از فعالیت‌هایی که انجام دهیم به طور ناخودآگاه است که در بسیاری از موارد بسیار خوب و مفید است چرا که در غیر این‌صورت باید در هر ثانیه به میلیون‌ها چیز فکر کنید که امری محال به نظر می‌رسد.

مشکل اصلی مسائلی است که ما آنها را تنها در سطح ناخودآگاه فرا می‌گیریم. این مشکلات عمدتا به صورت اقدام به یک عمل به عنوان راه حل است. این اقدامات حتی برای اقدامات خود تخریب کننده مانند سیگار کشیدن نیز اعمال می‌شوند.

بیشتر افراد سیگاری، این کار را در سنین پایین و نوجوانی آغاز می‌کنند، زمانی که فرد فکر می‌کند سیگار کشیدن باعث بزرگتر جلوه دادن وی می‌شود و یا یک راه سریع برای فراموش کردن و یا برطرف کردن مشکلات است.

با تکرار این عمل، ضمیر ناخودآگاه متقاعد می‌شود که سیگار کشیدن نقشی حیاتی برای فرد دارد و چیز خوبی است.

با استفاده از هیپنوتیزم می‌توان به این اطلاعات در ضمیر ناخودآگاه دسترسی پیدا کرد و آن‌ها را با اطلاعات مفیدتری جایگزین کرد، چیزی شبیه برنامه ریزی کامپیوتری. همچنین هیپنوتیزم کردن می‌تواند برای تغییر افکار و وابستگی‌ها مورد استفاده قرار گیرد، مثلا در مورد سیگار، به جای اینکه سیگار را که در طول زمان به عنوان یک دوست در ضمیر فرد جای گرفته است، به عنوان یک سم کشنده معرفی کرد.

 

تاثیر خواب مصنوعی یا هیپنوتیزم بر تغییرات جسمانی

از آنجا که ذهن ناخودآگاه فرآیندهای جسمانی را نیز کنترل می‌کند، دستیابی به تغییرات جسمانی از طریق هیپنوتیزم کردن نیز ممکن می‌باشد.

مثال خوب در این زمینه کنترل درد است. مغز انسان آگاهی ما را از درد در تمام مدت تغییر می‌دهد، به عنوان مثال آشپزهای حرفه‌ای به طور مداوم در معرض سوختگی قرار دارند ولی کمتر به آن توجه می‌کنند مگر اینکه سوختگی بسیار شدیدتر از حد معمول باشد.

خود شما نیز احتمالا چنین چیزی را تجربه کرده باشید که بعد از مدت زمانی جای یک زخم و یا بریدگی یا کبود شدگی را روی بدن خود مشاهده کنید و از خود بپرسید چه وقت این اتفاق افتاد که متوجه نشدم؟!

اتفاقاتی که بر جسم رخ می‌دهند پیوسته در حال رخداد هستند، ولی ناخودآگاه افراد این رخدادها را در ۱.۹۹۹.۹۹۳ رخداد دیگری که در هر ثانیه به ذهن خودآگاه فرستاده نمی‌شوند تحلیل خواهد کرد. می‌توان از خواب مصنوعی یا هیپنوتیزم کردن برای تقویت این پیام‌ها و تعمیم آن‌ها به شرایط خاص استفاده کرد به عنوان مثال برای کنترل سردرد.

فرآیند خواب مصنوعی یا هیپنوتیزم فرآیند پیچیده‌ای است که روزانه چندین بار آن را تجربه می‌کنیم (در قالب تماشای تلویزیون، گوش دادن به یک سخنرانی، تمرکز بر روی انجام کاری خاص و …) و نحوه عمل آن به گونه‌ای است که به طور مستقیم با حواس ناخودآگاه ارتباط برقرار می‌شود، جایی که بسیاری از مشکلات و همچنین راه حل‌ها در آن نهفته‌اند.

 

 

 

برچسب ها:, , , , , , , , , ,