حالت شب
text hidden

نشانه های وابستگی و اعتیاد در عشق

نشانه های وابستگی و اعتیاد در عشق
3198 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

همان طور که افرادی وجود دارند که به قمار یا مواد مخدر معتادند ، کسانی هم هستند که به عشق معتاد شده اند. در نگاه اول، شاید این نوع اعتیاد، آنقدر خطرناک بنظر نرسد اما واقعیت این است که بعضی وقت ها میتواند به اندازه اعتیادهای دیگر خطرناک باشد.

کسانی که به عشق اعتیاد دارند، از رابطه های عشقی خود برای کمترکردن کاهش درد و رنج و فرار از مشکلاتشان استفاده کرده و زندگی خود را قابل تحمل تر میکنند. اما مشکل این کار از کجا میباسشد؟

مشکل اینجاست که آنها به سمت اولین فرد قابل دسترس رفته و بجای اینکه انتخاب درستی داشته باشند، هر فردی که نیازهای آنها را سریعا تامین کند را انتخاب میکنند. مشکل دیگر هم این است که زندگی آنها به همان شکل آشفته باقی میماند و به این دلیل هیچ تلاشی برای اصلاح آن نمیکند و فقط دائما از عشق، بعنوان از بین برنده موقت درد استفاده میکنند.

مشکل اصلی که با اعتیاد به عشق وجوددارد ، این است که چه بسا خطرناک بنظر نرسد، و مثلا فکر کنید اعتیاد به مواد مخدر، خیلی سخت تر است. اما زمانی که درمورد اعتیاد به عشق بیشتر مطالعه میکنید، میفهمید که در برخی از موارد، حتی میتواند سخت تر از اعتیاد به مواد مخدر باشد.

وقتی مواد مخدر مصرف میکنید، میفهمید که کارتان اشتباه است و قسمتی در درون وجود شما سعی در مقاومت یا سرزنش شما میکند. حتی اگر این حس را از درون تجربه نکنید هم، رسانه ها و جامعه مکررشما را از خطرات آن آگاه میکند. اما وقتی بحث اعتیاد به عشق پیش می آید، تقریبا هیچکس آنرا بعنوان یک مشکل نمیداند و به این دلیل معمولا به عنوان یک اعتیاد مخفی در خیلی از افراد باقی میماند و در عوض ضربه های بسیار سنگینی را به او و سرنوشتش وارد میکند.

افرادی که به عشق معتادند، معمولا ویژگیهای زیر رادارا دارند:

  1. نمی توانند مجرد بودن را تحمل کنند : اگر کسی اصلا نتواند حتی برای مدت زمانی کوتاه مجرد یا تنها بماند، به احتمال زیاد او به عشق معتاداست.
  2. آنها فکر میکنند رابطه عشقی، درمان کل مشکلات آنهاست : از آنجایی که چنین افرادی، برای حل مشکلات زندگی خود کوششی نمیکنند، و در عوض میکوشند با پناه آوردن به عشق، از سختی ها دور شوند، ایمان دارند که عشق میتواند زندگی آنها را بهتر کند.
  3. سریعا عاشق میشوند : کسانی که به عشق اعتیاد دارند، بیشتر از افراد نرمال عاشق میشوند. از آنجاییکه این افراد میخواهندفوری از درد زندگی خود کم کنند، نیازهای اساسی خود را قربانی بودن با فردی میکنند که هیچ مطابقتی با معیارها و نیازهای اساسی و نقشه عشقشان ندارد.
  4. هرکس که عاشق آنهاست را جذاب میبینند : کسانی که به عشق معتادن، سریعا عاشق کسی میشوند که عاشقشان است. از آنجایی که آنها به یک رابطه عشقی احتیاج زیادی دارند، هرکس را که عشق خود را به آنها نشان دهد، جذاب دیده و جذبش میشوند.
  5. اعتماد به نفس پایینی دارند : خیلی از افرادی که به عشق معتادند، فقط به این دلیل عاشق میشوند که حس کنند کسی آنها را میخواهد و مطلوب یک نفر هستند. آنها کسی رالازم دارند که ارزششان را تایید کرده و سبب شود حس خوبی درمورد خود پیدا کنند.

همچنین میتوانید با مطالعه این مقاله کمیاب ، راز های مخفی جذابیت را بدانید و هرکسی را شیفته و عاشق خود کنید: مشاهده مقاله …

برچسب ها:, , , , , , , ,