حالت شب
text hidden

موفقیت چیست ؟‌ چطور به هرچیزی که میخواهیم برسیم

موفقیت چیست ؟‌ چطور به هرچیزی که میخواهیم برسیم
4004 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

معنی موفقیت چیست؟

برای بعضی از مردم، موفقیت در این است که، پول زیادی را به دست آوریم. در واقع جامعه به نظر می رسد کل مفهوم موفقیت را در درجه اول بر اساس میزان پولی که یک فرد کسب می کند، بنا نهاده است. بسیاری از افرادی که به اصطلاح موفق هستند در زندگی شخصی خود بسیار ناراضی هستند. بنابراین، ما باید ازخود بپرسیم…
انسان دارای ابعاد متفاوتی است که برای رسیدن به موفقیت باید تمام فاکتورهای خود را پیشرفت دهد یک فرد صرفا با پرورش یک بعد وجودی خود موفق محسوب نمی شود بلکه باید تمام زوایای وجودیش را پرورش دهد تا به هدف نهایی خود در زندگی برسد.
انسان باید دارای باورهای مثبت باشد و همیشه خود را فردی ببیند که آرزو دارد باشد.افکار منفی فرد را از رسیدن به خواسته ها و اهدافش دور می کند.این افکار از کودکی درون ذهنمان لانه کرده و ما را به سمتی پیش می برد که نمی خواهیم. باورهای ما از کودکی ساخته شده و اگر می خواهیم زندگیمان تغییر کند ابتدا باید باورهایمان را تغییر دهیم.

هیچ‌یک از افراد موفق یک شبه به جایگاه فعلی خود دست پیدا نکرده‌اند. بلکه با هر بار شکست مصمم‌تر از قبل هدف خود را دنبال کرده‌اند.

چند قانون جهانی موفقیت را باهم مرور خواهیم کرد که در عین سادگی موثر و کارساز هستند. باید بگوییم که این فهرست به هیچ وجه تمام عیار نیست، ولی با این حال، این نقطه شروع بسیار خوبی است که از آن برای ایجاد یک نقشه راه برای داشتن زندگی موفق، استفاده کرد.

مهمترین اصول موفقیت چیست؟

 

۱- خود را برای شکست های بزرگ بارها و بارها آماده کنید
۲- با افراد موفق نشست و برخواست کنید
۳- از تجربه افرادی که قبل از شما این مسیر را طی کرده اند استفاده کنید
۴- در مورد کار خود و مسیری که طی می کنید بسیار بیاموزید
۵- با کارهای کوچک شروع کنید تا ریسک شکستهای اقتصادی کم شود
۶- به تنهایی وارد مسیر موفقیت نشوید و از کمک دوستانتان استفاده کنید
۷- ریسک موفقیت و هزینه آنرا محاسبه کنید و برای پرداخت آن کاملا آماده باشید
۸- گاهی دست از تلاش بردارید و ابزار خود را تیز کنید
۹- از کمک مشاوران موفقیت استفاده کنید
۱۰- اهداف خود را یادداشت کنید
۱۱- برنامه زمانی دقیق برای رسیدن به هدف داشته باشید
۱۲- لوازم مورد نیاز مسیر را کسب کنبد
۱۳- بر روی روشهای اشتباه نمانید و در صورت لزوم مسیر و یا روشها را عوض کنید

طوری که اغلب ما در زندگی هایمان یاد گرفته ایم، این است که شکست چیز بدی است. شکست تقریبا همیشه روبروی موفقیت قرار می‌گیرد با این حال بدون شکست راه‌های کمی برای موفقیت را خواهید دانست. هیچ کس تا به حال همه کار‌ها را کاملا درست انجام نداده است. اما اکثر افرادی که برخی از موفقیت‌ها را تجربه کرده اند، در برخی موارد شکست خورده اند.

 

ریسک کنید

وقتی که ریسک کنید زندگی بیشتر سرگرم کننده و هیجان انگیز می‌شود. در پایان روز حقیقت این جمله وجود خواهد داشت، “هیچ چیز جالب توجهی وجود ندارد، هیچ چیزی به دست نیامد. “، اما باید محاسبه شود – ریسک را نباید به خاطر ریسک بودنش گرفت. موقعیت‌ها ممکن است در بزنند، اما ممکن است خیلی منتظر نمانند. آماده باشید با اولین در زدنش وارد یک ماجراجویی شوید. یک زندگی موفق شامل عدم پشیمانی نسبت به ریسک‌های انجام شده است.

 

 

برچسب ها:, , , , , , , , ,