حالت شب
text hidden

ماشین زمان حقیقت دارد؟ آیا میتوانیم زمان را کنترل کنیم ؟

ماشین زمان حقیقت دارد؟ آیا میتوانیم زمان را کنترل کنیم ؟
1344 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

توجه کردید چرا بعضی وقت ها زمان آنقدر سریع می‌گذرد که دوست دارید گذر آن را کندتر کنید و گاهی هم همه چیز آنقدر آهسته است که دوست دارید هرچه سریع‌تر تمام شود. احساسات و درک ما از جهان اطراف می‌تواند سرعت گذر زمان را برای ماعوض کنید. اما از این نکته می توان در زندگی روزانه خود استفاده کنیم ؟ می توانیم ماشین زمان خود را بسازیم ؟ زمان بر اساس ساعت مچی تان، همواره به یک سرعت معین سپری میشود و گاهی ، این سرعت اصلا مطابق میل شما نیست.چون یا وقت کم دارید یا وقت اضافی آورده اید. نظرتان درمورد تغییر سرعت زمان چیست ؟!

گذشت زمان

تحقیقات نشان میدهد برخی از افراد که دچار حوادث رانندگی می‌شوند ، می گویند لحظه های وقوع تصادف به صورت صحنه آهسته بوده است. این درحالی است که تمام  ناظرین تصادف ، عنوان میکنند که تمام تصادف در عرض چند ثانیه اتفاق افتاده است. آیاممکن است دو نفر که دقیقاً یک تجربه مشابه را داشته اند ، درک کاملاً متفاوتی را نسبت به زمان سپری شده داشته باشند؟ بعضا یک ساعت صبر کردن پشت در اتاق عمل بیمارستان ، به اندازه صد سال طول میکشد اما  وقتی که در حال خوشگذرانی هستید ، همه چیز سریع سپری میشود.

زمان مفهومی ذهنی است

چیزی به نام زمان عملاً وجود ندارد. زمان و گذر آن تماماً در ذهن شما ایجاد میشود و درک شما از آن میتواند با درک یک فرد دیگر کاملا متفاوت باشد.ذهن شما در هر لحظه فقط قادر است روی یک مسئله  تمرکز کند. هرچند شما میتوانید توجه خود را به چیزهای مختلفی معطوف سازید ، اما منظور ما ، تمرکز عمیق است نه سطحی. در واقعیت وقتی در انتظار یا تحت استرس هستید و به خاطر مشکل مشخصی احساسات منفی را تجربه می‌کنید، این احساسات درک شما از گذر زمان را تحت تاثیر قرار می‌دهند گویی هر دقیقه یک ساعت طول می کشد. از طرف دیگر وقتی در حال لذت بردن ازلحظات هستید تمرکز شما کاملا روی لذتی است که تجربه میکنید و زمان عملا از پهنای توجه شما خارج میشود. حال وقتی کمی بعد به یک باره تمرکز خود را دوباره  به زمان سپری شده ببرید ، متوجه میشویدکه چه قدر زمان گذری شده است.

از این طریق چطور می توان ماشین زمان ساخت ؟

برای ساخت ماشین زمان تنها نیاز به یک ابزار بسیار قدرتمند ولی ساده دارید. تمرکز، همه چیز است. هرچیزی که از پهنای تمرکز و توجه شما خارج شود، انگار کاملا از هستی و وجود ساقط میشود. انگار اصلا در جهان شما موجود نیست و وجود نداشته است. حتی اگر این چیز زمان باشد. زمان بر اساس عقربه های ساعت، همیشه  با یک سرعت میگذرد، اما شما میتوانید سرعت آنرا برای خود عوض کنید. مهم نیست که یک ماه بعد یک آزمون خیلی مهم دارید، آنچه مهم است زمان درونی شماست. ذهن شما قادر است این زمان را طوری دستکاری کند که وقت بیشتری داشته باشید. پس خیلی نیاز نیست به عقربه های ساعت دقت کنید.

می توانید این قابلیت راکسب کنید که در لحظات آزار دهنده زندگی خود، ساعت درونی ذهن خود را سریعتر کنید و در لحظاتی که عاشق آنها هستید ، همه چیز را آهسته کند.

برچسب ها:, ,