حالت شب
text hidden

شکست خوردن بدترین اتفاق خوبی است که برایتان رخ داده !!!

شکست خوردن بدترین اتفاق خوبی است که برایتان رخ داده !!!
366 بازدید
زمان مطالعه : 3 دقیقه

شکست خوردن

کافی است شما یک نگاه به زندگی افراد بزرگ و آن‌هایی که الگوی جامعه هستند بی اندازید تا ببینید که چقدر شکست خورده‌اند.

مایکل جردن بعد از آنکه تیم بسکتبال دانشگاه هم او را نپذیرفت، در اتاقش نشست و گریه کرد. والت دیزنی در دومین پروژه‌اش به طور کامل شکست خورد. جی کی رولینگ برای چاپ کتابش از 12 ناشر جواب رد شنید. (زندگی نامه‌ی جی کی رولینگ را از اینجا بخوانید)

احتمالاً همین حالا هم شما یاد شکست‌هایی که خورده‌اید افتاده‌اید، اما حتماً چالش‌هایی هم بوده که توانسته‌اید آن‌ها را رد کنید؛ و سخت‌ترین آن‌ها حتماً لذت بخش ترین پیروزی‌ها را نیز برایتان به ارمغان آورده است.

 

شاید اکثر شماها ندانید اما حقیقت این است که این موانع به یک دلیل در زندگی انسان وجود دارند و آن‌ها کامل کردن خود شماست. مشکلات پتانسیل‌هایی را از شما بیرون می‌کشد که حتی خودتان هم نمی‌دانستید که چنین قابلیت‌هایی دارید.

زندگی، هر آنچه که نیاز دارید را به شما می‌دهد

زندگی همه چیز به ما خواهد داد. از جمله پیامی که به ما می‌گوید باید کمی به عقب برگردید، کار را اصلاح کنید، عزمتان را بیشتر کنید و دوباره به مسیر بازگردید. گاهی از ما می‌خواهد که اراده‌مان را قوی‌تر کنید، سخت‌تر مبارزه کنیم و بیشتر تلاش کنیم.

گاهی زندگی ما به مشکل می‌خورد و همه چیز به هم می‌ریزد. آن‌وقت می‌فهمیم که باید یک بازنگری کلی انجام دهیدم، همه کارها را دوباره چک کنیم، تصمیمات جدید بگیریم و تغییرات اساسی در نحوه مدیریت زندگی‌مان به وجود بیاوریم. درواقع دلیل اینکه ما گاهی بر اثر شکست‌هایمان زمین می‌خوریم این است که ما به آن نیاز داریم.

درست مانند امواج دریا که بی تجربه ترها را به عقب میراند. این فقط نشانه‌ای است که به شما می‌گوید باید بیشتر تجربه کسب کنید تا بیشتر رشد کنید. اگر نگاه کنید در زندگی شما نیز مشکلاتی بوده که ناخودآگاه باعث شده شما فرد قوی‌تری شوید. ( و اگر تا الان فکر می‌کردید که غلبه بر مشکلات کار سختی است این مقاله را هنوز نخوانده‌اید!)

به‌هرحال مهم این است که شما یاد بگیرید چالش‌ها را تحمل کنید. برای یک موج سوار هیجان بودن روی دریا ارزش آن را دارد که بارها و بارها شکست بخورد، درون آب بی افتد و شرایط سختش را تحمل کند. برای یک کارآفرین که می‌خواهد یک کسب و کار را ایجاد کند مهم است که قلب و روح خود را در آن کار بگذارد و چالش‌ها را یکی یکی تحمل کند. او می‌داند که برای تغییر زندگی‌اش، مبارزه هر روزه و هر ساعته هرچقدر هم سخت باشد ارزشش را دارد.

شما باید بدانید که این تجربیات هستند که ما را در زندگی پیش می‌برند و همه تجربیات فقط و فقط از دل چالش‌های بزرگ کسب می‌شوند و موفقیت‌ها هیچ درسی به شما نمی‌دهد. به همین دلیل است که میگویند انسان نیاز به وجود چالش‌ها و شکست‌های مختلفی در زندگی‌اش دارد تا بتواند بزرگ شود.

چرا شما به شکست نیاز دارید

همیشه دیده‌ایم ورزشکارانی که در زمین دچار مصدومیت شده‌اند، آن‌ها چندین ماه را دور از ورزش مورد علاقه خود گذرانده‌اند اما پس از سپری کردن دوران ریکاوری، دوباره قوی‌تر و با انگیزه‌تر به میدان نبرد برگشته‌اند. یا کارآفرینانی که در کار خود دچار ورشکستگی شده‌اند، اما پس از مدتی توانسته‌اند دوباره با یک ایده جدید و درس گرفتن از شکست قبلی، با ایجاد یک کسب و کار جدید برگردند.

شکست به معنای انصراف کامل نیست. بلکه باید شما بدانید که کمی نیاز به استراحت دارید. باید بیشتر فکر کنید و نقشه خود را کمی تغییر دهید. شکست به شما می‌گوید دوباره امتحان کنید. مثل باختن دربازی‌های کامپیوتری. شما آنقدر آن مرحله دشوار را تکرار می‌کنید تا بتوانید از آن عبور کنید. شما با شکست‌ها نابود نمی‌شود.

ممکن است بدترین اتفاق‌ها برایتان بیفتد، زخمی شوید، همه چیز را از دست بدهید، در بیمارستان بستری شوید و یا حتی آبروی شما برود؛ اما چیزی که از بین نرفته شما هستید. شما همچنان زنده هستید، نفس می‌کشید، راه می‌روید. پس می‌توانید همه چیز را دوباره درست کنید.

وقتی کسی شکست می‌خورد و چیزهایی را از دست می‌دهد، قوی‌تر می‌شود؛ مانند بوکسوری که چند مشت خورده. دیگر بدن او با درد عادت می‌کند و چیزی حس نمی‌کند. کسی که شکست خورده دیگر ترسی ندارد چون بارها قبل همه اتفاقات بد سرش آمده و دیگر برایش همه چیز تکراری شده است. پس با قدرت به پیش می‌رود تا آینده را برای خودش تغییر دهد.

 

برچسب ها:, ,