حالت شب
text hidden

شخصیت شناسی از روی طرز خوابیدن

شخصیت شناسی از روی طرز خوابیدن
707 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

انواع خوابیدن

طبق علم روانشناسی ،تمام  رفتارهای یک فرد ، او را کمک میکند تا به سمت هدف مشخصی حرکت کند. یعنی اگر شخصی به فرار کردن از مشکلاتش عادت کرده باشد، در تمام  فعالیتهایی که انجام میدهد نیز این مساله را در نظر میگیرند حتی اگر این فعالیت ، نوع خوابیدن او باشد. به این دلیل است که نوع خوابیدن شما میتواند شخصیت شما و نحوه نگرشتان به زندگی را نشان دهد.

خوابیدن روی شکم :

افرادی که به شکم می خوابند و دستان شان را به دور بالشت حلقه می زنند افرادی اجتماعی هستند. این افراد جزو دسته افراد یهستند که کمی نازک نارنجی خوانده می شوند . این نوع از خوابیدن، معمولا بین مردم لجباز، رایج است. افراد لجباز، کسانی هستند که برای جلوگیری از اینکه دیگران بتوانند آنها را کنترل کنند، چنین خصایصی را در خود ساخته اند. به این دلیل ، و به طورمشابه، افرادی که روی شکم میخوابند، با توجه به اینکه نمیخواهند دیگران روی آنها کنترل داشته و آنها را به سمت چپ و راست حرکت دهند، این نحوه خوابیدن را به طورناخودآگاه انتخاب کرده اند.

خوابیدن به پشت :

افرادی که به کمر می خوابند و دستانشان در طرفین قرار می گیرد افرادی آرام و با وقار هستند. خواهان جلال و شکوه. این افراد به سختی تصمیم میگرند و بعد از تصمیم گیری به سختی آن را تغییر می دهند. کسانی که هم شجاع هستند به پشت میخوابند.

زیاد تکان خوردن هنگام خواب :

میزان حرکاتی که افراد هنگام خواب انجام میدهند نشان دهنده آن است که آیا از زندگی خودشان راضی هستند یا خیر. افرادی که از زندگی خویش راضی هستند، کمتر تکان میخورند. حال آنکه افرادی که نیازمند تغییراتی در زندگی خود برای بهتر شدنش هستند، تکانهای زیادی دارند.

سر زیر لحاف و حالت جنینی :

(منظور از حالت جنینی این است که موقع خواب بدن خود را جمع کرده و دست وپا رو نزدیک سینه جمع می کنند) افرادی هستید که در بیرون از خانه و در اجتماع به خوبی عمل نمی کنید در واقع افرادی حساس هستید. شما فردی خجالتی هستید اما بعد از گفتگو راحت حرفهایتان را می گویید. زنان بیشتر از مردان در این حالت می خوابند.این نوع خوابیدن، نشان دهنده ویژگیهای شخصیتی مانند ترسو بودن و نبود شجاعت است. فرد در اینطور شرایطی، قصد دارد از مشکلاتش مخفی شود و یا حداقل ضمیر ناخودآگاه او، فکر میکند که با این کار، میتواند از مشکلات مخفی گردد.

خوابیدن به پهلو :

افرادی که به پهلو می خوابند افرادی هستند که زندگی و مسائل را سخت نمی گیرند. آنها افرادی اجتماعی و دوست داشتنی هستند هرچند این افراد می توانند زودباور هم باشند و نشان دهنده یک شخصیت باتعادل  است. تحقیقات نشان داده است خوابیدن به سمت راست خیلی سالم تر است چون بهترین چیدمان ارگانها و اعضای بدن را به همراه دارد.

برچسب ها:, , ,