حالت شب
text hidden

شباهت ها و تفاوت های هیپنوتیزم با فالگیری

شباهت ها و تفاوت های هیپنوتیزم با فالگیری
631 بازدید
زمان مطالعه : 4 دقیقه

فال و فالگیری

فال موضوعی است که همه ی ما کم و بیش با آن سر و کار داشتیم ، اگر شما به سراغ فالگیران نرفته باشید آنها در کوچه و خیابان به سراغ شما آمده اند. واین سوال همیشه بی پاسخ

باقی مانده است که :

  • آیا شما واقعا به فال اعتقاد دارید یا خیر؟
  • آیا فال علم است یا خرافات ؟
  • آیا فالگیران شیادند یا عالم به علوم غریبه و ماوراء ؟
  • شما فال را فقط یک سرگرمی می بینید یا بدان اعتقاد راسخ دارید؟
  • یا اینکه به تعدادی معروف از فالها اعتقاد دارید؟

این پدیده در اعصار مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه های مختلف وجود داشته و دارد. فال بودا درهند، فال ای- چینگ در چین، فال ورق های تاروت در اروپا از جمله فالهای بسیار معتبر جهانی هستند که جزو اسناد تاریخی سرزمینشان بشمار می آیند. در کشورما هم فال حافظ  و استخاره با قرآن از احترام و اعتبار ویژه ای برخوردار است.

البته فالهای بسیار دیگری هم هستند که جهان شمولند مانند مثل فال اعداد، حروف ابجد یا تفال با نوشیدنیها و خوراکیها مثل فال قهوه یا چای یا نخود یا …

حالا زمان آن رسیده با مطالعه ی این مقاله یکبار برای همیشه تکلیفتان با فال و فالگیری روشن شود و یک دیگاه علمی نسبت به آن پیدا کرده و ابهامات مربوط به آن برایتان برطرف شود.

 

واقعیت فال چیست؟

می توان فال را اینطور تعریف کرد که فال روشی برای  شناخت آینده است .  نهیبی به آینده زدن و  آگاهی پیدا کردن از آنچه قرار است رخ بدهد یا رخ ندهد.

ما عموماً برای این فال میگیریم که از اتفاقی که در آینده ممکن است رخ بدهد با خبر بشویم اما آیا فال میتواند از آینده به ما خبری بدهد؟

از راز قانون جذب فهمیدیم که تخته سیاهی در آسمان نیست که آینده ما را در آن نوشته باشند سرنوشت ما به دست خود ما نوشته میشود این نوشته ای نیست که ما مجبور به اجرای مفاد آن باشیم. آینده در دست ماست و برای نگارش آن مختاریم. پس ما معتقدیم آینده نوشته نشده سرنوشت وتقدیر هم اکنون درحال نگارش است پس کسی نمیتواند از آنچه نوشته نشده به ما خبری بدهد اما از جهت دیگر هم نمیتوانیم منکر پیش گویی های بزرگ تاریخ بشری هم بشویم.

در تاریخ جدید هم با وجود پیشگویان بزرگی مانند نوستراداموس که هزاران پیش گویی وی از انقلاب فرانسه ،جنگهای جهانی تا وقایع ۱۱ سپتامبر به واقعیت پیوسته یا عارف بزرگ ایرانی شاه نعمت الله ولی که تاریخ کشور عزیزمان را به نیکی پیشگویی کرده نمیتوان منکر این شد که افرادی در گذشته توانسته اند آینده را به خوبی بینند .

البته این شرط برای گرفتن فال توسط خودمان کافی است اما اگر شخص دیگری برای ما فال می بیند می بایست شرایط ویژه ای را رعایت کند از جمله اینکه در هنگام گرفتن فال، فالگیر از نظر روحی و جسمی در حال ریلکس باشد و خلاء ذهنی در خود ایجاد کند (مثلاً با مدیتیشن) تا بتواند مانند یک آینه تمیز ذهنیت ما را به تفسیر فال منعکس کند نه مخلوط ذهن خودش را با ما، که البته این کار فقط توسط افراد خبره و خاص مقدوراست. بنابراین پیشنهاد میکنم خودتان برای خودتان فال بگیرید .

 

اما هدف ما از فال گرفتن چیست؟

نکته مهمی که میخواهم در مورد فال گرفتن بگویم این است که ما هنگام فال گرفتن میتوانیم بفهمیم چیزی را که در ذهن داریم با باورهای ما قابل اجراست یا خیر. و آنگاه که فال به شما پاسخ میدهد با یک سوال جدی تر مواجه میشویم آیا باید به فال اعتماد کنیم؟

اگر فال ما بد آمد چه کنیم؟

بسیاری از مردم وقتی فالشان بد می آید از خواسته خود انصراف میدهند این موضوع مرا یاد این لطیفه می اندازد که میگوید:

(شخصی از خیابان رد میشد چند قدم جلوتر پوست موزی را دید و گفت: ای داد! بازهم باید بخورم زمین).

این دقیقاً مانند این است که بگویم چون فال من میگوید: در کنکور قبول نمیشوم پس درس خواندن دیگر بی فایده است یا اینکه ممکن است فال به شما بگوید شما هفته آینده بیماری سختی میگیرید و یا هر اتفاق ناخوشایند دیگر حالا چه عکس العملی باید داشته باشیم؟؟؟

اگر آرزویی داریم و فال ما بد می آید آیا باید آن هدف و خواسته ی قلبی را رها کنیم( روی پوست موزی که چند قدم باآن فاصله داریم لیز بخوریم؟)

خیر. بیاد بیاورید فال تقدیر ما نیست .

وقتی فال ما بد آمد ما باید خوشحال باشیم که از ناخودآگاه خود با خبر شدیم و دانستیم آرزوی ما با باورهای درونی ما در تضادند پس وظیفه ما این است که باور خود را تغییر دهیم نه اینکه از آرزوی خود دست بکشیم. مگر آنگه آن خواسته برای ما اهمیت چندانی نداشته باشد.

اما اگر اهمیت دارد وظیفه داریم باورهای خود را نسبت به چیزی که برای ما بد آمده تغییر دهیم و حتماً میدانید هیپنوتیزم یکی از نزدیکترین راهها برای تغییر باور ماست.

مثلاً اگر فال میگوید در کنکور قبول نمیشویم باید باوری که درباره کنکور داریم در خود تغییر دهیم. این کار را میتوانیم با مطالعه مضاعف و ریشه کنی نومیدی هم در خودایجاد کنیم. همچنین اگر فال ما خوب هم بیاید باید بدانیم فال فقط میگوید تصویر ذهنی ما درست است مادامی که این تصویر ذهنی ما است رخداد دلخواه ما انجام میشود اگر تغییر کند آینده هم تغیر میکند .

 

وقتی فال میگوید: در کنکور قبول میشوید یعنی با همین ذهنیت و برنامه ریزی که در فکر خود دارید اگر ادامه بدهید درکنکور قبول میشوید نه اینکه دیگر لازم نیست درس بخوانید.

فالگیر یا فالساز

نوع دیگری از فالگیران هم هستند که به فالگیران شیاد معروفند و من آنها را فالساز مینامم. این افراد ابتدا با بدست آوردن اطلاعات شخصی شما بطور مخفیانه و بازگویی همان اطلاعات در حضورتان هنگام فال گرفتن ، راستگویی خودشان را در ذهن شما به باور میرسانند و آنگاه  شروع میکنند به پیشگویی چیزهایی که خود دلشان میخواهد و به این ترتیب شما پیشگویی های آنها را باور میکنید و البته میدانید این باورها هم موجب میشود این وقایع برای شما رخ بدهند.

در این خصوص میخواهم بگویم اگر برای شما باورهای خوبی میسازند مثلا به شما نوید خوشبختی میدهند و از این بابت نیز هزینه زیادی از شما نمیگیرند این کار انگیزشی و تلقین باور مثبت ارزنده است و باید از ایشان تشکر کنید اما اگر برای شما آرزوهای بدی میکنند یا با بی انصافی پول زیادی میگیرند واقعا شیادند!!!

 

پیشگویی با هیپنوتیزم

حتماً تاکنون متوجه شدید پیشگویی وتواناییهای فوق بشری دیگری که در حالات بخصوص مانند هیپنوتیزم از انسان سر میزند تماماً رازهای مکنونه ای از صندوق اسرار وجود انسان است و هیچکدام غیر علمی نیستند در واقع:

خبر از آینده تنها پیش بینی علمی تغییراتی است که در جهان پیرامون ما رخ میدهد.

وقتی شما اخبار پیش بینی وضع هوا را میشنوید تعجب نمیکنید زیرا میدانید که متخصصین این علم به آینده سفر نمیکنند بلکه به کمک کامپیوترهای پیشرفته ی ساخت بشر این پیش بینی ها را انجام میدهند. کامپیوترهایی که حتی هنوز هم نسبت به مغز آدمی ازکارایی کمتری برخوردارند.

با ورود به درجات بالای خودهیپنوتیزم شما با پدیده های خواندن افکارروشن بینیغیب گویی و پیشگویی روبرو خواهید شد  پدیده هایی  که ممکن است الان برای شما غیر قابل باور یا اعجاب انگیز باشند لیکن باید بدانید همه این پدیده ها فقط و فقط بهره گیری از همین مغز و قوای دماغی است .

و همه ی ما از آن برخورداریم ولی در حال حاضر کمتر از ۵% آنرا مورد بهره برداری قرارمیدهیم در حالی که میتوانیم با ترتبیت این قوای روحی به توانمندیهای عجیبی برسیم.

برچسب ها:, , , , , , , ,