حالت شب
text hidden

سوال هایی که قبل از ازدواج باید از خود بپرسیم

سوال هایی که قبل از ازدواج باید از خود بپرسیم
3297 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

سوال های قبل از ازدواج

بسیاری از افراد تصور می‌کنند ازدواجشان حتما با موفقیت مواجه خواهد شد و در زندگی مشترکشان با هیچ موضوع چالش‌برانگیزی مواجه نخواهد شد درحالی که بدون شناخت طرفین از هم دراین مرحله، امکان موفقیت در زندگی زناشویی بسیار کم است. یکی از مهم‌ترین گام‌های این مرحله، پرسش‌هایی است که افراد از یکدیگر می‌کنند. ما در اینجا به برخی از مهم‌ترین پرسش‌ها اشاره ‌می کنیم :

 

1. بچه دار شدن

طرح این سوال پیش از ازدواج بسیار مهم است. اگر شما عاشق بچه باشید و طرف مقابل به هیچ عنوان با بچه دار شدن موافق نباشد، بدون شک بعدها با مشکلات عدیده ای مواجه خواهید شد. پس چه بهتر که از قبل به تمامی این تفاوت ها واقف باشید و با فکر و تحقیق اقدام به ازدواج کنید.

2. حس مسئولیت و بودن در کنار خانواده

با خود کنار بیایید، یکی از پایه‌های لازم برای دوام زندگی زناشویی، وقت گذاشتن برای خانواده و بودن در کنارشان است. آیا به آن درجه رسیده‌اید که بتوانید تعطیلات آخر هفته را با همسر و فرزند خود سپری کنید؟ شاید از دید شما این مسئله خیلی مهم نباشد، امّا همسر و فرزندان آینده تان، از شما انتظار دارند که در تفریحات با آنها همراه باشید و حمایتشان کنید.

3. انتظارات

البته انتظارات و توقعات هر انسانی، به مرور زمان تغییر می‌کند، امّا نکته‌ی اساسی این است که هر دو طرف نیاز به احترام و توجه متقابل دارند، با گذشت و درک متقابل می‌توانید زندگی خود را متدوام کنید.

4. رابطه زناشویی

شاید برایتان سخت باشد که با فرد مورد انتخاب خود قبل از ازدواج در مورد این مسائل سر صحبت را باز کنید، امّا از جهت اهمیت فوق العاده این مطلب در زندگی زناشویی، به تدریج و با زمینه چینی و در نهایت ادب، می‌توانید نظر یکدیگر را جویا شوید، چرا که عدم رضایت در روابط زناشویی، عاملی ویران کننده برای ثبات زندگیست.

5. مسائل مالی

درمورد درآمد و هزینه‌های زندگی با یکدیگر مشورت کنید، چرا که چیزی نمی‌گذرد که با عدم توافق در این مسئله، کنترل زندگی از دستتان خارج شده و رو به زوال می‌رود. بنابراین درباره مخارج، کم کردن هزینه‌های غیر ضروری با یکدیگر برنامه ریزی کنید و افکار خود را بیان کنید.

6. صرف زمان با یکدیگر

در مورد چگونگی با هم بودن در اوقات فراغت یا یکدیگر صحبت کنید، شاید شما دوست داشته باشید آخر هفته در بستری گرم همراه با همسرتان به تماشای فیلم بپردازید و از لحظات با هم بودن لذّت ببرید، امّا ممکن است وی نظری متفاوت داشته باشد، این مسائل جزئی را شوخی نگیرید و هیچ گاه نگویید:«هرچه تو بگویی!»، چرا که به مروز زمان به دلیل عدم رضایت حس درونیتان، افسردگی روح شما را دربر می گیرد. بنابراین قبل از ازدواج با یکدیگر به توافق برسید.

7. به چقدر تنهایی و دور بودن از هم نیاز داری؟

هیچ چیزی لذت بخش تر از با هم بودن برای یک زوج نیست؛ با هم سفر رفتن، غذا خوردن، خوابیدن، بیرون رفتن و انجام کارها. اما این را باید بدانید که همه انسان ها گاهی به تنهایی های خود نیز نیاز دارند. مثلا لازم است گاهی زن یا شوهر بدون حضور طرف مقابل، با دوستان یا اعضای خانواده خود بیرون برود. یا برخی کارها را بدون دخالت همسرش به انجام برساند. پس لازم است بدانیم که آیا طرف مقابل به این مرحله از درک رسیده که به ما اجازه انجام برخی امور را بدون حضور و دخالت خود بدهد یا خیر!

اتفاقا برعکس تصور قدیمی که زن و شوهر هیچ کاری را نباید بدون هم انجام دهند، باید بدانید که برخی خروج‌های موقتی و بسیار کوتاه از رابطه می‌تواند به بهبود هر چه بهتر زندگی زناشویی کمک کند. به این فکر کنید که گاهی یک دوست می تواند راهکار مناسب تری برای مشکل شما پیدا کند تا همسرتان.

 

برچسب ها:, , , , , , , ,