حالت شب
text hidden

راز داشتن یک رابطه عشقی ابدی و رویایی چیست؟

راز داشتن یک رابطه عشقی ابدی و رویایی چیست؟
1448 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

افراد زیادی، بسیار کنجکاو هستند که بدانند راز اصلی داشتن یک رابطه عشقی ماندگار تا همیشه چه چیزاست ؟! صبر کنید ! منظور بیان یک نکته یا اصل معمولی نیست. منظور یک شاه کلید تمام عیار و دائمی  است که اگر فقط همین نکته در هر رابطه ای رعایت شود، آن رابطه و عالی بودنش تا همیشه حفظ میشود ! اما این شاه کلید چیست !؟

 

رشد و پیشرفت فقط همین !!!

اگر دقیق نگاه کنید میفهمید  که کل آفرینش بر مبنای تغییر است و هستی هر ثانیه بر اساس تغییرات پیش رفته و می رود. همه چیز هر ثانیه در حال  عوض شدن است و تغییر بخشی پایه و اساسی از ساختار هستی است. و این نکته    دلیل  اهمیت درجه اول نکته ایست که در این مقاله و تا لحظاتی بعد میشنوید.

بنابراین بدون مقدمه زمان  آن است که بگوییم “پذیرا بودن نسبت به تغییرات و آمادگی دائم و لحظه به لحظه برای یادگیری و رشد و تحول” تنها عامل تضمینی حفظ رابطه ای داغ تا ابد است! داشتن انعطاف پذیری و آمادگی برای عوض کردن طرفین رابطه در هر زمینه ای، دلیل خیلی  پر اهمیتی است که در صورت نبود آن، رابطه عشقی شما به طور قطع دیر یا زود تمام میشود. چون چه بخواهید چه نخواهید، هر دوی شما که در یک رابطه عشقی هستید، در گذر زمان عوض میشوید. و بنابراین آمادگی برای انعطاف پذیری و تغییر، اصلی اساسی است.

حبس شدن در قالب های عادتگونه و باورهای سخت و دیدگاه های خیلی سفت و ثابت به خود، جهان و زندگی، نه تنها رابطه عشقی شما را در گذر زمان، سریعا  و قطعا پایان می دهد بلکه در واقعیت در کل  مسیر زندگی، مانع رشد شما می شود. هویت یا “من” دروغین یا Ego شما(همین مجموعه باورها ودیدگاه ها و یا تصوراتی که نسبت به “من” خود دارید)، با زندانی کردن شما در چهارچوب های بسته،توانایی عوض کردن  کردن را از شما می گیرد و آنچه که میتوانید به آن اطلاع یابید  این است که “عوض کردن” جز پایه ترین اساس این جهان، و لازمه  حتمی رشد درونی شماست. پای خود را بالاتراز مجموعه ی “فلانچیز را دوست دارم” یا “فلان کار را دوست ندارم” های خود بگذارید و آماده تجربه های  جدید شوید تا همراه خوبی باشید.

برای داشتن یک رابطه عشقی  عالی، هر یک از طرفین باید پذیرا و موافق باشند که هر لحظه در مسیر رشد  گام  بر دارند و برای رسیدن به مراحل بالاتر رشد هر نوع تغییرات لازم را با آعوش بازقبول کنند و هر لحظه چیزی رابیاموزند. مقاومت در برابر تغییر تنها و تنهاسبب شکست قطعی شما در رابطه عشقی  میشود. دقت کنید که منظورمان از انعطاف پذیری، از خودگذشتگی یا پذیرفتن بی چون و چرا و با اکراه مسائل نیست؛  چون رشد مسیری لذت بخش است نه مسیری اجباری که با حس بد بگذرد. این، مهمترین نکته و کل  چیزی است که راز حفظ رابطه تا ابد است.

 

برچسب ها:, , , ,