حالت شب
text hidden

رابطه بین انتخاب رنگ ماشین و شخصیت افراد

رابطه بین انتخاب رنگ ماشین و شخصیت افراد
175 بازدید
زمان مطالعه : 4 دقیقه

رابطه شخصیت افراد با مدل های ماشین

البته به شرط اینکه انتخاب اتومبیل محدود به میزان پول فرد نباشد زیرا در بسیاری مواقع افراد بر اساس جیب خود اتومبیلی را خریداری می‌کنند و باید گفت کم خرج و ارزان بودن اتومبیل یکی از دلایل انتخاب برای افراد می‌باشد.

 

اتومبیل های شانسی بلند

افرادی که اهل جسارت و کنجکاوی هستند وبه مکان های نا شناخته طبیعت علاقه دارند طالب اتومبیل های شاسی بلند هستند. آدم های محتاط نیز مشتری این نوع خودروها می باشند . یکی از دلایل افراد محتاط برای خریداری این اتومبیل ها ایمنی بیشتر هنگام رانندگی است. این گونه افراد می خواهند با سوار شدن بر اتومبیل های شاسی بلند قدرت خود را به دیگران نشان دهند . یک هدف ناخودآگاه دیگر از انتخاب اینطور خودرویی، میتواند این باشد که فرد دوست دارد پرقدرت شود یا اینکه حس میکند قدرت لازم را ندارد. در این حالت با خرید یک خودروی قدرتمند، فرد میتواند این کمبود درونی را جبران کند.

اتومبیل های بدون صندوق

افرادی که این اتومبیل ها را انتخاب می کنند می خواهند جانب احتیاط را رعایت کنند وافرادی منطقی هستند. آنها در لباس پوشیدن وخرج کردن هم دقت دارند و قوانین اجتماعی رارعایت می کنند .

اتومبیل های ساده

صاحبان این نوع خودرو ها نمی خواهند با نمایش دادن‌، چیزی را به کسی ثابت کنند و قبل از این که به زرق وبرق توجه کنند، در مورد کاربردی بودن انتخاب های شان حساسیت به خرج می دهند. این افراد انسان های اخلاق گرایی هستند که از تجمل گرایی گریزانند . تنوع طلب نیستند و مطلقی و حساب شده تصمیم می گیرند .

کامیون ها

افرادی مردسالار وقدرت گرا هستند . آنها در رفتار خوداز حرکات کلیشه ای استفاده می کنند . در واقع این افراد مرد خانواده هستند، برتری جو می باشند ومی خواهند توجه دیگران را جلب کنند .

وانتی ها

افرادی که وانت را برای خود انتخاب می کنند مانند یک کوک می باشند که می خواهند به یک نفر پناه بیاورند. آنان دوست دارند مورد حمایت دیگران باشند . در عین حال نترس هستند و سرعت عمل بالایی دارند وبرای انجام کارهای شان از کوتاه ترین و حتی خطرناک ترین راه استفاده می کنند ومیان بر می زنند .

 

شخصیت افراد و رنگ خودروها

 

سفید:  رانندگی با اعتماد به نفس زیاد

روانشناسان معتقدند رنگ سفید، رنگ تعادل است، رنگی که در بسیاری از خودروها دیده می‌شود. رانندگان این رنگ خودروها، دوست دارند سریع‌ترین رانندگان جاده‌ها باشند. این افراد همچنین تمایل دارند با اعتماد به نفس بسیار زیاد در جاده رانندگی کنند، حالتی که شاید نیمی از رانندگان نیز از آن برخوردار نباشند. برخی از روانشناسان بر این عقیده‌اند سفید، رنگی است که می‌تواند جلب توجه کند و این رنگ در خودروها با وجود آنکه زیاد است، همین حالت را دارد.

سبز و آبی:  رانندگی با سرعت مجاز

انسان‌های به‌روز و مدرن، رنگ آبی تیره را برای خودرو خود انتخاب می‌کنند. افرادی که رنگ خودروی‌شان را سبز یا آبی انتخاب می‌کنند، ترجیح می‌دهند در محدوده شهر و در هر لحظه سرعت مجاز را رعایت کنند زیرا این رنگ محبوب خانواده‌ها است. رانندگان خودروهای سبز یا آبی رنگ علاقه‌مند هستند که همیشه مراقب دیگران به‌ویژه اطراف‌شان باشند و توازنی را در رانندگی و موقعیت خانوادگی‌شان به وجود آورند. روانشناسان بر این باورند که این اشخاص روی‌هم رفته افرادی صبور و در عین حال، بسیار خانواده‌دوست هستند. از این‌رو آن دسته از افرادی که به رنگ سبز علاقه‌مند هستند، بسیار مثبت اندیشند.

زرد:  باهوش، متفکر و خلاق

بی‌شک شما نیز متوجه این مسئله شده‌اید که تنها یکی از ۱۰۰ خودرو موجود در جاده‌ها، زرد رنگ است (البته بدون درنظر گرفتن تاکسی‌ها) و بنابر تحقیقات انجام شده از سوی مرکز مطالعات روانشناسی انگلیس، رانندگان اتومبیل‌های زرد رنگ در نوع خود بسیار منحصر به فرد هستند. آنها به طور معمول افرادی باهوش، متفکر، خلاق، دوستداشتنی، سرزنده و شاداب هستند و از هر فرصتی برای نشان دادن این سرزندگی به دیگران استفاده می‌کنند. زرد همچنین نشانه عشق و علاقه بسیار به کسانی است که دوست‌شان دارند.

نقره‌ای:  خونسرد، آرام و متین

کارشناسان گفته‌اند، علت اینکه ماشین‌های نقره‌ای رنگ کمترین آمار تصادفات و حوادث را از آن خود کرده‌اند، یا به خاطر این است که رنگ‌شان خیلی خوب در جاده‌ها دیده می‌شود یا از آرامش ناخواسته رانندگان‌شان است، اما تحقیقات نشان داده رانندگان خودروهای نقره‌ای رنگ، بیشتر از دیگر رانندگان میل دارند، همیشه خونسرد، آرام و متین باشند. شاید به همین خاطر میزان تصادفات و حوادث پیش آمده برای این رنگ از خودروها حداقل است و رکورد پایین بودن آمار تصادفات را نسبت به خودروهای رنگ دیگر از آن خود کرده‌اند.

طلایی:  رانندگانی بسیار مودب

رانندگان خودروهای طلایی رنگ بدون تردید بسیار مودب و با نزاکت بوده و همیشه در تلاش هستند تا به هنگام رانندگی نیز ادب را رعایت کرده و حد فاصل قانونی را با اتومبیل جلویی رعایت کنند. در واقع اگر در جاده خودرویی طلایی ببینید، مطمئن هستید که راننده آن فاصله قانونی را رعایت کرده و می‌توانید با اطمینان خاطر جلو آن خودرو یا پشت سر آن حرکت کنید. این راننده‌ها به لحاظ شخصیتی در محل کار نیز همیشه شرایط خوبی را برای خود فراهم می‌کنند.

قرمز:  رانندگانی بی‌توجه

و اما خودروهای قرمز رنگ، محققان بر این عقیده‌اند که رنگ قرمز نیز شخصیت خونگرم و پر جنب و جوش رانندگان را نشان می‌دهد. ناخودآگاه مردم را به فکر سرعت، بی‌احتیاطی و بی‌پروایی می‌اندازند. در ضمن رنگ روشن آن باعث می‌شود در جاده راحت‌تر به چشم آید. رانندگان خودروهای قرمز رنگ بسیار پر انرژی، فعال، پویا و در صحبت کردن بسیار سریع‌تر از دیگر رانندگان هستند. شاید به همین علت باشد که بسیاری از اتومبیل‌های مسابقه، قرمز رنگ هستند. البته آمار تصادف این خودروها حائز اهمیت است که بیشتر روانشناسان علت آن را بی‌توجهی و هیجان رانندگان این رنگ خودروها می‌دانند.

سیاه:  محبوب تاجران

در کشورهای اروپایی رنگ سیاه بسیار استفاده می‌شود. رانندگان خودروهای سیاه رنگ به‌طور معمول بسیار شتاب زده هستند و در بیشتر مواقع براساس حدس و گمان خود عمل می‌کنند. به گفته روانشناسان، رنگ مشکی نماد غرور و قدرت راننده خودرواست و البته انسان‌های افسرده‌تر این رنگ را انتخاب می‌کنند. بنابراین بدون اینکه متعجب شوید، باید بدانید که این رنگ خودرو، بهترین و محبوب‌ترین رنگ منتخب برای تاجران است اما در عین حال خودروهای مشکی رنگ، بیش از دیگر خودروها با حوادث غیرمترقبه و تصادفات کوچک و بزرگ درگیر می‌شوند، شاید علت این امر را در تاریکی مطلقی که در این رنگ‌ها موج می‌زند بتوان پیدا کرد.

 

برچسب ها:, , , ,