حالت شب
text hidden

دلفین ها از طریق منافع مشترک، مانند افراد، دوستی را تشکیل می دهند: مطالعه – جنسیس

تصویر پیدا نشد
106 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

چگونه کسی را عاشق خود کنیم

دانستن این راز بزرگ در لینک زیر :

چگونه کسی را عاشق خود کنیم

دلفین ها از طریق منافع مشترک، مانند افراد، دوستی را تشکیل می دهند: مطالعه

 یک تحقیق ادعا می کند که دلفین ها دوستی نزدیک را بر اساس منافع مشترک مشترک ایجاد می کنند، همانند انسان ها. خلیج شارک، یک منطقه میراث جهانی در استرالای غربی، به جمعیت قابل توجهی از دلفین های بطری هندو-اقیانوس آرام می پردازد و تنها جایی است که دلفین ها با استفاده از اسفنج های دریایی به عنوان ابزارهای خوراک دام مشاهده شده اند.

این تکنیک آموخته، که از نسلی به نسل منتقل می شود، به دلفین های خاصی کمک می کند، "اسپونگرها"، غذا را در کانال های آب عمیق تر پیدا می کنند. محققان دانشگاه بریستول در بریتانیا و دانشگاه زوریخ در سوئیس در حال مطالعه دقیق در مورد دلفین های زن هستند.

با استفاده از داده های رفتاری، ژنتیکی و عکاسی جمع آوری شده از 124 دلفین مرد طی ماه های زمستانی در ناحیه شار طی نه سال (2007 تا 2015)، گروه زیر مجموعه ای از 37 دلفین مردی را که شامل 13 اسپورگر و 24 غیر اسپونیر بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

اسپورگرهای مردانه بیشتر وقت خود را با دیگر اسپورگرهای مردانه صرف می کنند تا این که غیر اسپونرها را انجام می دهند، این پیوند ها بر اساس تکنیک های خوراکی مشابه و نه وابستگی و یا عوامل دیگر است.

سیمون آلن، یک متخصص ارشد پژوهشی می گوید: "خوردن اسفنج یک فعالیت طولانیمدت و عمدتا انحصاری است، به طوری که با توجه به نیازهای دلفین های مردانه در خلیج کوسه، ناسازگار با نیاز به زمان سرمایه گذاری در تشکیل اتحادهای نزدیک با دیگر مردان است". در دانشگاه بریستول.

آلن گفت: "این مطالعه نشان می دهد که، مانند همتایان زن و در واقع مانند انسان ها، دلفین های مردی، اجتماعی مبتنی بر منافع مشترک را تشکیل می دهند."

این مطالعه بینش جدیدی را درباره رفتارهای هم نوع در شبکه اجتماعی دلفین های ابزار ابزار فراهم می کند.

"دلفین های مرد در خلیج کوسه نشان دهنده یک سیستم اجتماعی شگفت انگیز از تشکیل اتحادی های غیرواقعی است. منوئلا بیضززرو، از دانشگاه زوریخ گفت: این پیوندهای قوی بین مردان می توانند برای چندین دهه ادامه داشته و برای موفقیت هر دو مرد نهایی باشند.

Bizzozzero گفت: "ما بسیار هیجان زده بودیم که کشف اتحاد از spongers، دلفین ها تشکیل دوستی نزدیک با دیگران با صفات مشابه".

داستان های بیشتری را در فیس بوک دنبال کنید و توییتر

اولین بار منتشر شد 13 ژوئن 2019 08:35 IST

%MINIFYHTMLeae0a55c3367e8c961ee505c6abb1fed7%

راه های جذاب شدن

مشاهده در لینک زیر

چگونه جذاب ترین فرد دنیا شویم

برچسب ها:, , , , , , , , , , , , , ,