حالت شب
text hidden

در تاکسی ، مترو یا جمع های عمومی گوشهای خود را بگیرید!

در تاکسی ، مترو یا جمع های عمومی گوشهای خود را بگیرید!
101 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

افکار منفی

بارها پیش آمده که آلودگی و کثیفی به بدن یا لباس های ما برخورد کرده و اولین کاری که این موقع می کنیم این است که سریعا آن قسمت را شسته و آلودگی را از بین ببریم.اما تا حالا فکر کردید ممکن است ذهن ما دچار آلودگی شود ؟ آیا برای بهداشت ذهنی خود تا الان کاری کرده اید ؟

اکثر آلودگی های ذهنی یا بهتر بگوییم افکار منفی از محیط های عمومی به ما منتقل می شوند.بارها و بارها جملاتی همانند این ها را شنیده اید :

 

1- چند تا بچه دارم ، حقوقم کمه ، کار نیست.خیلی ها حقمو خوردن

2- دوتا فوق لیسانس دارم.دیپلم فلانم دارم … اما چون پارتی ندارم بیکارم

3- درس خوندن اشتباهه ، بازار آزاد بهتره چون خوشبختی فقط تو پوله

4- دارم میرم کلاس زبان ، چون تو این کشور آینده ندارم

5- عاشق شدن بدترین اشتباه زندگیم بود.زن ها همه بدن.مردها همه ریا کارن

6- به دختر جماعت رو نباید بدی. مردها رو نباید زیاد تحویل بگیری سرشون گیج میره

…..

اینها مثال های کوچکی بودند از آلودگی های ذهنی که به صورت بسیار بدی به ذهن آسیب وارد می کنند.

 

اما چرا مردم دوست دارند درد ودل کنند

وقتی یک فرد در زندگی خود شکست می خورد  و نمیتواند به چیزهایی که می خواسته برسد ، ضمیر ناخودآگاه او برای جبران این شکست کار جالبی انجام می دهد. توجیه ! بله توجیه شکست و با پیدا کردن کلی بهانه تلاش میکند تا راهی برای جبران آن شکست پیدا کند. اما چرا داستان این شکست ها را برای دیگران بازگو میکند؟

از دید روانشناسی، ضمیرناخودآگاه فرد ، با حرف زدن درموردمشکلات ، می خواهد راهی برای رفع مشکلش بردارد.با این کار فرد در سطح ناخودآگاه احساس آرامش پیدا کرده و تصور میکند در حال پیدا کردن راه موفقیت است. اگر کمی هوشیار باشید خواهید دید معمولا افرادی که در زندگی موفق نبوده اند ، بیشترین افرادی هستند که در مکان های عمومی شروع به گفتن جملات بالایی این مقاله می کنند ، در عوض افراد موفق معمولا ساکت تر هستند.

 

باور کردن افکار منفی

وقتی چیزی منفی را باور میکنیم ، ضمیر ناخودآگاه ما ، دلیل برای باور کردنش به ما نشان میدهد! مثلا بسیار شنیده اید که زن ها بی وفا هستند یا مردها در رابطه ریا کار هستند.وقتی یک زن یا مرد با این باور در رابطه ای باشد کوچکترین رفتار اورا که مطابق میلش نباشد ، ناخودآگاهش دلیلی برای این می بینید که بگوید : دیدی اون روز اون آدم تو اتوبوس حرفش درست بود.

بارها بوده که خواسته اید کاری را شروع کنید اما پول یا زمان کافی را نداشته اید و یکی از دوستانتان گفته : ولش کن وقتتو تلف نکن نمیتونی بیا این کارو بکن..  اما کافی است زندگی موفق ترین افراد جهان را بخوانید و می فهمید که در شرایطی بسیار بد تر از شما چگونه موفق شده اند.

✔️شنیدن حرف های یک هم نوع کاری انسانی است اما توصیه میکنیم حتما هوشیار باشید که این حرف ها در ذهن شما نفوذ نکند.اما به صورت علمی بیان کردن مطالب منفی که در بالا گفته سد به دلیل پایین بودن سطح هوشیاری است و چه بسا اگر آن فرد کمی هوشیار شود می تواند با کمی تلاش مشکلاتش را حل کند.

برچسب ها:, ,