حالت شب
text hidden

تفاوت بین هیپنوتیزم و مدیتیشن چیست

تفاوت بین هیپنوتیزم و مدیتیشن چیست
2762 بازدید
زمان مطالعه : < 1 دقیقه

هیپنوتیزم و مدیتیشن

برخی موضوعات باعث سردرگمی های زیادی شده است مثلا برخی افراد نمی دانند چه فرقی بین مدیتیشن و هیپنوتیزم وجود دارد؟

هم مدیتیشن هم خودهیپنوتیزم هر دو حالت های فوق العاده مفید، عمیق و آرامش بخش را در شخص ایجاد می کند که می تواند شخص را وارد یک زندگی جدید عاری از استرس، تنش و اضطراب  کند.

تفاوتهای هیپنوتیزم و مدیتیشن چیست ؟

مدیتیشن یکی از راههای ورود به حالت هیپنوتیزم است اما به صورت خیلی ساده هیپنوتیزم یک حوزه ی عظیمی از علم است که با مدیتیشن  بیش ازحد نقاط اشتراک دارد اما فرق های اساسی نیز دارد.

تفاوت اصلی بین این دو، این است که هیپنوتیزم تمایل دارد تا یک نقطه پایانی در ذهن داشته باشد ؛ هیپنوتیزم به شما اعتماد به نفس، کمک برای غلبه بر ترس و اضطراب، مقابله با تنش های روزمره، الگوهای بهتر و سالم تر خوردن انواع غذاها ، بهتر خوابیدن، ترک سیگار، و غیره را  میدهد … شما در هیپنوتیزم به دنبال یک هدف مشخص در ذهن هستید.

از سوی دیگر مدیتیشن تمرکز بر یک هدف خاص در ذهن ندارد ( جز در خالص ترین شکل آن یعنی، تخلیه کامل ذهن ) . مدیتیشن طوری است که شما برای دست یافتن به آرامش ذهنی و خالی کردن مغز از افکار زائد به طرف آن می‌آیید.در واقع مدیتیشن توانایی خالی کردن مغز از دغدغه ها است.

هیپنوتیزم و مدیتیشن هردو به هزاران نفر کمک کرده‌اند که به آرامش و نشاط در زندگی‌شان دست یابند. هر دو می‌توانند در روال زندگی‌تان جای بگیرند و تغییرات بزرگی به وجود بیاورند ولی هیپنوتیزم بسیار قوی‌تر و هدف‌مند تر از مدیتیشن می‌باشد و حالت پیشرفته آن است.

برچسب ها:, , ,