حالت شب
text hidden

بی احساس بودن گاهی بهترین حس در دنیاست

بی احساس بودن گاهی بهترین حس در دنیاست
1694 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

چند بار پیش آمده که به دلیل رفتار یا حرف کسی از کوره به در روید و به شدت عصبانی شوید ؟ بیشترین اشتباهات انسان ها در حالت عصبانیت رخ می دهد. خیلی وقت ها پیش آمده که دچار استرس می شویم.ذهن ما برای فشار های زیاد زندگی مدرن ساخته نشده و گاهی این  استرس ها و فشار های روانی صدمات روحی زیادی به ما میزند. فرض کنید در رابطه عشقی خود مدام رفتاری را از طرف مقابل می بینید و همه اینها به جای اینکه باعث شود از رابطه با جنس مخالف لذت ها را بیاد آورید مدام از تنش ها و درگیری هایی که پیش آمده خسته شدید.

گاهی موقع رانندگی صدای بلند یک بوق سبب ایجاد یک درگیری لفظی یا فیزیکی می شود.موارد زیاد دیگری هم هست که کمی فکر کنید می فهمید که گاهی بی احساس بودن چه چیز خوبی است.نکته مهم که باید بدانید این است که کنترل نکردن احساسات در چنین حالت هایی باعث شده اعتماد به نفس شما به شدت تضعیف شود.

 

چطور بی احساس شویم ؟

ساده ترین راه این است که به خود بگوییم « ولش کن » یا « بهش فکر نکن » !! اما در کمال تعجب این کار باعث می شود ضمیر ناخودآگاه شما ، آنها را به مسخره بگیرید و با تولید احساسات منفی حال شما را خراب کند.برای کنترل و از بین بردن احساسات راه دیگری وجود دارد :

1- منتظر جواب کنکور هستید و یا انتظار رسیدن پیامی هستید …  انتظار ریشه بسیاری از استرس هاست. بهترین راه این است که انتظار آینده را نکشید و ذهن خود را درگیر موضوع دیگری کنید.

2- اگر پیام بدی به شما رسید به جای اینکه مدام آن را بخوانید و یا مدام به این فکر کنید چطور جواب آن را بدهم ، به سادگی پیام راه پاک کنید تا اثری از آن حداقل در دنیای فیزیکی وجود نداشته باشد.

3- از تکنیک قدرتمند سویش Swish استفاده کنید.

4- مهمترین و اصلی ترین راه بی احساس شدن فراموش کردن فکر اولیه است.

شاه کلید بی احساس شدن در یک نکته بسیار ساده مخفی شده است و آن خاموش کردن فکر اولیه است.وقتی فکر اولیه که دارای موج منفی زیادی است در ذهن شما شکل میگیرد این فکر جوانه زده و فکر دیگری را شروع می کند و در زمان کوتاهی داستان ها و فکرهای مختلفی که بسیاری از آن ها هرگز حتی رخ نخواهند داد ، ذهن شما را درگیر می کند. مثلا به رییستان یا شریک عشقی تان پیام داده اید و بعد از یک ساعت هنوز پیامی دریافت نکرده اید.به جای اینکه فکر کنید : حتما حرف بدی زدم ناراحت شده ، شاید کسی دیگه ای جای منو گرفته ، احتمالا منو نمیخواد … به خود بگویید هنوز یک ساعت گذشته و اتفاقی رخ نداده که بخوام نگران باشم.

برچسب ها:, , , , , , , ,