حالت شب
text hidden

با دانستن عوارض وحشتناک خودارضایی برای همیشه آن را ترک کنید

با دانستن عوارض وحشتناک خودارضایی برای همیشه آن را ترک کنید
7047 بازدید
زمان مطالعه : 5 دقیقه

عوارض خودارضایی

انجام عمل خود ارضایی در هر شرایط امکان‌پذیر است که با انجام اعمالی خاص باعث ارضاء شدن فرد می شود، هم در رابطه جنسی و هم در خود ارضایی عمل ارگاسم صورت می گیرد ولی در خود ارضایی اندام خود را وادار می‌سازیم تا طی یک رابطه مجازی به ارگاسم برسد اما در یک رابطه جنسی تمامی اندام‌های بدن با یکدیگر همکاری دارند و نیازی نیست که در ذهن خود محیطی را بازسازی کنید در نتیجه ذهن در آرامش بیشتری قرار می گیرد از این رو تأثیر روحی و روانی بسیار مفیدی به همراه دارد.

 

مهمترین عوارض خودارضایی – وحشتناک !

 

1- از دست دادن زیبایی تدریجی با خود ارضایی

زیبایی همیشه چیزی بوده که همه  دنبال آن هستند، و مطمئنن هیچ کس نیست که دنبال زیبایی نباشد و زیبا بودن و جذاب بودن را دوست نداشته باشد، ولی خودارضایی در پسران و دختران عملی است که طی مدتی روی چهره و مخصوصا چشمها اثر می گذارد. چشمهای کسی  که خودارضایی می کند دیگر هیچ براقی و جذابیتی ندارد! حالت افسرده و افتاده می گیرد. در فردی که خودارضایی می کنند، رنگ پوست به تدریج کدر می شود، جوش های زیادی روی بدن و از جمله صورت او می گیرد این عارضه خودارضایی مشترک بین پسران و دختران است.

 

2- خود ارضایی و ایجاد اندامی نا متناسب و بد

این عارضه خود ارضایی هم یک امر مشترک بین پسران و دختران است، بعد از اعتیاد پیدا کردن به خودارضایی شخص گرفتار به خود ارضایی، کم کم یک اندام زشت و نامتناسب پیدا می کند، کوچک شدن نامتناسب رانها و باسن، لاغری نامتناسب، و … که می شود گفت بستگی به ژنتیک و تعداد دفعات خودارضایی دارد.

 

3- درد در کشاله ی ران با انجام خود ارضایی

داشتن درد شدید در کشاله ی ران و تخمدانها یکی از عوارضی که بین دخترها و پسرها مشترک است و تا چند روز بعد از خودارضایی ادامه دارد.

 

4-خود ارضایی و ریزش موهای سر

خودارضایی در دختران و پسران می تواند باعث ریزش موهای سر شود.

 

5- آسیب روحی و اجتماعی

پسرانی که خودارضایی می کنند همیشه عذاب وجدان دارند از گناهی که کرده اند! این افراد بي اراده، تنبل، كمرو، تندخو، خودخواه، بدبين، عبوس و قدرت سازش با مردم را ندارند.

 

6- رابطه زود انزالی با خود ارضایی در پسران

پسرها و مردانی که خودارضایی می کنند در آینده وقتی می خواهند با همسرشان رابطه جنسی سالم داشته باشند دچار زود انزالی شدید می شوند که این خصلت بد برای تمامی مردهاست.

 

7- خود ارضایی پسران و زیاد شدن قوس كمر آنها

پسرهایی که خودارضایی می کنند به شکل بد و ناهنجاری کمرشان گود می شود به شکلی که در آینده دچارکمر دردهای شدیدی می شوند.

 

8- تنگی نفس

یکی دیگر از عوارض خود ارضایی در پسران مبتلا شدن به تنگی نفس است. این عارضه در پسرهایی صادق  است که به صورت خوابیده خودارضایی می کنند که حتی با مراجعه به پزشک هم این مشکل مشخص نمی شود.

 

9- رابطه خود ارضایی پسران با بی اختیاری ادرار

پسرهایی که با حلقه کردن دستاشان به دور آلتشان و ایستاده خودارضایی می کنند دچار بی اختیاری در ادرار و انزال می شوند!

 

10- دفع بی اختیار منی به علت خود ارضایی

از دیگر مضرات خود ارضایی پسران دفع بی اختیار منی است. پسرهایی که به عمل بد خود ارضایی اعتیاد دارند دچار دفع شدن بی اختیار منی در خواب یا بیداری از آلت تناسلی می شوند.

 

11- خود ارضایی در پسران و ضعف در قوای جسمانیشان

ضعف و تحلیلِ قواىِ جسمانى‏ کاهش انرژى جسمانى بدن از مضرات مهم و جبران ‏ناپذیر خودارضایى پسران است. احساس خستگى عارضه طبیعى انزال است، اگر خودارضایى در شبانه روز به دفعات تکرار شود.این احساس خستگى در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بى حالى در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوى براى او ایجاد مى‏ کند و به ضعف عمومى و دائمى بدن و بالاخره به پیرى زودرس مى ‏انجامد.

 

12- ایجاد درد در استخوانها و کمر به علت خود ارضایی

از مضرات خود ارضایی پسران ایجاد دردهای استخوانی و کمر درد در آنها است. هنگام ارگاسم در خودارضایی کلسیم خیلی زیادی از بدن خارج می شود به خاطر همین پسرانی که خودارضایی می کنند همیشه توی کمر استخونهاشان احساس ضعف و درد می کنند، پسرانی که اعتیاد شدید به خود ارضایی دارند ممکن است دچار فلج عمومی بدن شوند.

 

13- ضعف در چشمها و بینایی به علت خود ارضایی

از عوارض خود ارضایی پسران می توان به ضعف بینایی اشاره کرد. ضعف بینایى خود ارضاى به تدریج در نور چشم و قدرت بینایى اثر مى ‏گذارد و آن را کاهش مى ‏دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگى به درجات و شدت خودارضایى پسران دارد و این به حدى است که گاه به نابینایى منجر مى‏ شود.

 

14- مریض شدن پی در پی

از دیگر مضرات خود ارضایی پسران که می توان نام برد کاهش توان جسمی و زود بیمار شدن است. شخص خودارضا بدن خیلی ضعیفی دارد و آمادگی هر نوع بیماری را دارد. بدن این گونه افراد نمى ‏تواند در مقابل میکروبها و ویروسها از خود دفاع کند.

 

15- اضطراب و دلهره ی شدید با خود ارضایی

یکی از اثرات روحی خود ارضایی مبتلا شدن آنها به اضطراب شدید است. اضطراب دلهره و دلواپسى از ویژگیهایى است که دائماً پسران خودارضا را رها نمى‏ کند، این افراد مرتب با خود درگیر هستند و نمى‏ توانند با خود کنار بیایند. در افرادی که خود ارضایی می کنند معمولا افکار آشفته، وسواس فکرى، بى ثباتى، درهم ریختگى فکرى دامن گیر آنهاست: «نکند کسى بفهمد»، «کى و چگونه این کار را تکرار کنم»، «کى مى ‏شود نجات پیدا کنم» و.. پسرانی که خود ارضایی دارند لحظه اى آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقیر خود به علت ارتکاب گناه، شخصیت آنها را در هم مى ‏کوبد.

 

16- خود ارضایی پسران و کم شدن حافظه آنها

از پى آمدهاى خودارضایى پسران ضعف حافظه، حواس پرتى و ناتوانى در تمرکز فکرى‏ است. همچنین ضعف و تحلیل قواى جسمانى نیز از عوارض خود ارضایی در پسران  است و این به نوبه خود ناشى از اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب است. شخصِ مبتلا به خودارضایى به خاطر تمرکز در این عمل و توجه نسبتاً مداوم به موضوعات جنسى، حواس پرت و ناتوان در تمرکز فکرى است که این خود عامل دیگرى براى کاهش مستمر حافظه است.

 

17- ضعیف شدن اعصاب به علت خود ارضایی

پرخاش‏گرى و بداخلاقی از دیگر عوارض خود ارضایی پسران است.‏ شخصِ خودارضا نسبت به کوچک‏ترین محرک محیطى حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در مى ‏رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و… حساسیت فوق‏ العاده دارد. افرادی که خود ارضایی می کنند اعصاب ضیفی دارند، سریع اعصبانی می شوند سر همه داد می کشند!

خودارضایى ‏هاى مکرر، مرکز عصبى را دچار حساسیت و ضعف و خستگى و اختلال مى ‏سازد. به طور کلى اختلال قواى بینایى، شنوایى مثل صداى زنگ در گوش و وز وز کردن و… از ضعف و اختلال اعصاب است.

 

18- لرزش دید دست و نداشتن تمرکز

لرزش دست معمولا به خاطر عصبانی شدن است. اما زمانی که یک فرد دچار لرزش دست همیشگی شود یعنی اعصاب بدن او دچار مشکلی شده باشد.افرادی که با استمنا کردن روی می آورند از اعصاب ضعیف برخورداند. آنها نمیتوانند تمرکز کافی داشته باشند. قدرت یادگیری این افراد به خاطر همین نداشتن تمرکز کافی ضعیف است.

 

19- سرگیجه و سردرد

عوارض خودارضایی فقط به عوارض روحی خلاصه نمیشود و مضرات آن برای جسم نیز کاملا زیاد است. به دلیل آسیب های فراوان و همینطور فشار زیادی که به مغز وارد میشود، فرد دچار سردرد های بی موقع و سرگیه های فراوان میشود. این سردرد ها به مرور زمان بیشتر و بیشتر میشود. اینکه استمنا برای مغز آسیب زاست توسط افراد متخصص نیز تایید شده است.

 

20- عصابنیت مزمن

بطور خلاصه میتوان این افراد را کاملا بی اعصاب و خشن معرفی کرد. به دلیل ناراحتی روحی که این افراد دارند و همچنین احساس نارضایتی از خود این افراد به شدت عصبانی معرفی کرد. پرخاشگری در این افراد همچنین به خاطر آسیب شدید است که به مغز این افراد رسیده است.فرد استمنا کننده زندگی کاملا بی هدف دارد. او تمام زندگی را در شهوت و رابطه جنسی میبیند.

 

21- افسردگی شدید

افسردگی شدید پس از خودارضایی کاملا طبیعی است. زمانی که فرد استمنا کرد، دچار ناراحتی و پشیمانی از عملی که انجام داده میشود.شخص احساس پوچی شدید میکند و به گونه ای از زندگی کردن نا امید میشود. این اتفاق به خاطر عذاب وجدان پس از انجام این کار اشتباه است.

 

بعد از فهمیدن عوارض خود ارضایی بهترین کار این است که همین حالا آن را ترک کنیم. با مطالعه مقاله استثنایی « درمان و ترک خود ارضایی » می توانیم این درد خطرناک را برای همیشه ترک کنیم.

برچسب ها:, , , , , , , ,