حالت شب
text hidden

اصول ضروری برای یک رابطه عشقی سالم و رویایی

اصول ضروری برای یک رابطه عشقی سالم و رویایی
1572 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیدا کردن شریک عشقی

پبدا کردن یک شریک عشقی خوب چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم.خیلی وقت ها برای پیدا کردنش در شبکه های اجتماعی وقت می گذرانیم و گاهی هم در محیط کار و زندگی با افرادی برخورد میکنیم که در نگاه اول فکر میکنیم فرد مناسبی برای دوستی است.بعد از گذشت مدتی می فهمیم که انتخاب آن فرد یک اشتباه بوده است. پیدا کردن شریک عشقی و داشتن یک رابطه درست نیاز به چند اصل مهم و اساسی دارد :

 

1. از وابسته شدن خودداری کنید

طبیعی است که ابتدا خیلی وابسته و دنبال هم باشید و تمام وقت خود را با شریک زندگی خود صرف کنید. اما بعدا می تواند به وابستگی تبدیل شود:کاملا نیاز به خوشحالی دارد. مستقل بودن به این معنا نیست که شما دوست ندارید که یکدیگر را دوست داشته باشید و یا حس عاطفی از خود نشان دهید، فقط به این معنی است که درک کنید که هر یک از شما سرگرمی و تعهدات خود را دارید ؛ زیاد خوب نیست که مثل چسب به هم وصل باشید متاسفانه، با این حال، بسیاری از مردم نمی توانند از زندگی بدون شریک خود لذت ببرند – این یک اشتباه رایج است!

 

2. بیش‌ازحد درتماس نباشید

«کم، ارزش‌مند است!» برای حفظ رابطه‌تان لزومی ندارد هر ۱۲ ساعت روز را در تماس باشید. مثل کنه نباشید! بسیاری از زوج‌ها گمان می‌کنند، به‌جبران فاصله‌ی فیزیکی بین‌شان باید پیوسته باهم در ارتباط باشند. این‌کار ممکن است اوضاع را حتی بدتر کند. در چنین وضعیتی خیلی زود از «ابراز علاقه» خسته می‌شوید. اندازه نگه دارید! قرار نیست یکدیگر را کلافه و خودتان را خسته کنید. مهم این است که در زمان درست حرف‌‌تان را بزنید و به‌درستی احساسات یکدیگر را تحریک کنید.

 

3. برای مدیریت انتظارات‌تان چند اصل مهم تعیین کنید

هر دو طرف باید خیلی روشن بدانند می‌توانند چه انتظاراتی از یکدیگر داشته باشند. پس اصول اساسی را برای یکدیگر مشخص کنید تا ناخواسته باعث شگفتی یا رنجش یکدیگر نشوید. مثلا اگر رابطه‌تان رسمی نشده است و دوران آشنایی را سپری می‌کنید، آیا طی این رابطه تصمیم به آشنایی با دیگران مجاز است؟ میزان تعهد شما نسبت به یکدیگر چقدر است؟ بهتر است درباره‌ی چنین مسائلی کاملا روراست و صریح باشید.

 

4. مراقب فرافکنی باشید

در روانشناسی فرافکنی یعنی انکار خصوصیات و ویژگی‌های خودتان و بعد نسبت دادن آنها به دنیای بیرون و دیگران. بعنوان مثال، اگر دوست وفادار و قابل‌اعتمادی نباشید، تصور خواهید کرد که همه دوستانتان قصد فریب شما را دارند. این یک مکانیزم دفاعی است که کمکتان می‌کند از ناراحتی ناشی از آگاه شدن از ضعف‌هایتان دوری کنید. افکار منفی ریشه بسیاری از مشکلات و اختلاف ها در رابطه هاست.

5. شریک جنسی

خیلی ها به دلیل شرم وحیا و آموزش های غلط جامعه سعی دارند بگویند که جنس عشقشان فقط روحی است و اصلا بحث فیزیکی یا جنسی مطرح نیست . اما حقیقت این است که جذب اولیه در سطح فیزیکی حتما باید اتفاق افتد و همچنین در تمام رابطه نیز بیشتر و بیشتر شود. یعنی هر دو طرف باید از نظر فیزیکی برای هم جذاب باشند. زندگی جنسی نقش مهمی در رابطه‌ی هر زوجی دارد. میل جنسی که یکی از عواملی است که زوج‌ها را به یکدیگر جذب می‌کند، نه‌تنها نیازی زیستی بلکه یک نیاز عاطفی است.

 

میپرسید چطور عشق خود را پیدا کنید ؟!

به زور تلاش نکنید در فضای مجازی فرد رویاهایتان را بدست آورید ! زیرا آفرینش اینطور کار نمیکند. مسیر زندگی خود را به خارق العاده ترین حالت ممکن بگذرانید و از زندگی خود لذت ببرید و به خود عشق بورزید. در اینصورت است که همین اشتیاق و عشقی که در تک تک لحظات زندگیتان موجود است ، به شکل یک فرد ایده آل در مقابل شما نمایان میشود. چه باور کنید چه نکنید، این تنها راه جذب همان فردی است که دقیقا ایده آل شماست.

همچنین خواندن مقاله « چگونه کسی را عاشق خود کنیم » را به شما توصیه می کنیم تا جذابیت تان چند برابر شده و می توانید هرکسی راه عاشق خود کنید.

برچسب ها:, , , , , , , ,