حالت شب
text hidden

از بین بردن راحت موانع ذهنی با تکنیک‌های nlp

از بین بردن راحت موانع ذهنی با تکنیک‌های nlp
1333 بازدید
زمان مطالعه : 2 دقیقه

موانع ذهنی

موانع ذهنی در واقع همان قفل‌هایی هستند که ما انسان‌ها در صحبت‌های خودمان به آن اشاره می‌کنیم. ذهن انسان با وجود مسیرهای عصبی و اتفاقاتی که برای آن‌ها به‌صورت مکرر رخ می‌دهد قفل می‌شوند که این قفل‌ها بر سر راه رسیدن افراد به موفقیت مشکل ایجاد می‌کنند. این مشکلات را انسان‌ها بر زبان می‌آورند مانند نمی‌شود، نمی‌توانم، امکان ندارد و.. اصطلاحا به این کلمات اینرسی یا همان مقاومت یک شی برای تغییرات گفته می‌شود. زمانی که سعی می‌کنید با فکر کردن راه‌کاری را پیدا کنید تا اینرسی را کنار بزنید انرژی زیادی از شما کاسته می‌شود .

تمرین از بین بردن موانع ذهنی

خب حالا نوبت به آن رسیده که با تکنیک‌های ان ال پی بتوانیم موانع یا همان قفل‌های ذهنی را کنار بزنیم. برای انجام این کار یک جسمی را انتخاب کنید و ۲۰ کاری که می‌توان با آن وسیله انجام داد را در جایی یادداشت کنید. سعی کنید کارهایی را یادداشت کنید که به‌طور عادی و معمولی نمی‌توان از آن استفاده کرد. انجام درست این کار مستلزم چندین نکته می‌باشد که باید رعایت کنید.

تمرین از بین بردن موانع ذهنی

به عنوان مثال به تصویر آجر بالا نگاه کنید :

می توانیم با این آجر یک دیوار بسازیم و در ادامه یک خانه یا ساختمان را ایجاد کنیم.

تمرین از بین بردن موانع ذهنی

حالا این شما هستید که باید موارد بعدی را پیدا کنید.قدرت این تکنیک ساده بسیار زیاد است و با همین تمرین ساده می توانید ذهن خود را قدرتمند کرده و در موارد پیچیده تر انتخاب های بهتری داشته باشید.

نکته شماره یک

زمانی که این کار را شروع می‌کنید پس از نوشتن چندین کار افعال منفی مانند نمی‌شود یا نمی‌توان به ذهن‌تان می‌آید. هدف از نوشتن این یادداشت‌ها پیدا کردن قفل‌های ذهنی است پس توجه داشته باشید که این‌ها درواقع همان قفل‌های ذهنی هستند که ذهنیت شما را در تصمیم‌گیری و یا مهارت حل مسئله کاهش می‌دهد.

نکته شماره دو

تا زمان اتمام تمرین سعی کنید آن را رها یا نیمه‌کاره نگذارید. مدت زمانی که باید برای این تمرین بگذارید ۳۰ روز است و هر روز این تمرین را بر روی یک جسم انجام دهید. بعد از ۳۰ روز ذهن شما یاد می‌گیرد چطور بتوانید قفل‌های ذهنی را بشکند.

در ضمن این تمرین باعث تقویت باور های شدن مانند من توانستم یا می‌توانم می‌شود. به دلیل اینکه شما با رفع کردن هر مانع و شکستن هر قفل به خودتان و ذهن‌تان اثبات می‌کنید که می‌شود یا انجام کاری که برای شما سخت بوده امکان پذیر است و.. این باورهای مثبت به شما کمک می‌کند در آینده بهتر بتوانید در مسیر موفقیت گام بردارید.

 

برچسب ها:, , , , , , , , ,