حالت شب
text hidden

اثر مخفی و بزرگ هیپنوتیزم در ارتباطات روزانه ما

اثر مخفی و بزرگ هیپنوتیزم در ارتباطات روزانه ما
555 بازدید
زمان مطالعه : 3 دقیقه

ارتباطات ما

بدون شک کیفیت زندگی ما به کیفیت ارتباطات ما بازمیگردد ، اگر شما از آن دسته افرادی باشید که براحتی دیگران را تحت تاثیر خود قرار میدهند و خواسته ی خود را از ارتباط با دیگران بدست می آورند آیا میدانید چقدر زندگیتان با کسانی که در زندگی برای ارتباط با دیگران مشکل دارند فرق میکند؟

شخصی را در نظر بگیرید که ارتباطاتش با دیگران به حد عالی رسیده و دائماً در حال عشق ورزیدن به دیگران و عشق گرفتن از اطرافیان است. همه او را دوست دارند و او دائماً لبخند به لب دارد. چنان به دلها نفوذ میکند که دیگران هر کاری او بخواهد انجام میدهند. آیا این زندگی مانند زندگی کردن درآسمان و بر روی ابرها نیست ؟

 

نقش ضمیرناخوداگاه درارتباطات ما

آیا ارتباط ما با دیگران یک فعل اگاهانه است؟ مانند راه رفتن یا یک فعل ناخوداگاهی است مانند نفس کشیدن؟

خوب مسلماً صحبت کردن و ارتباط با دیگران کاری است که ما آگاهانه انجام میدهیم اما آیا میدانید چند درصد از ارتباط کلامی ما با دیگران تحت کنترل خودآگاهی ماست ؟!

دانشمندان میگویند صحبت کردن انسانها چنان رفتار پیچیده ایست که پیشرفته ترین کامپیوترهای جهان در کمتر از ۳ دقیقه در رقابت از انسان باز میمانند پس بهتر است ابتدا این رفتار را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

وقتی درحال صحبت کردن با شخص دیگری هستید برای بیان احساس مورد نظرخود بصورت کاملا آگاهانه کلماتی را به او بیان میکنید در حالیکه کلمات فقط حدود ۱۰ درصد از ارتباط شما را درآن لحظه به عهده دارند درحالیکه ۹۰ درصد از هجمه ی ارتباط را فاکتورهای دیگر الگوهای رفتاریتان توسط ضمیر ناخوداگاه کنترل میکند.

انتخاب واژگان ، لحن و لهجه ، حرکات دست و بدن ، فرم رویا رویی با طرف مقابل ، میمیک صورت ، تن صدا ، جنس و رنگ صدا ، چهره ی شما برای طرف مقابل ، نوع آرایشتان ، زمان و مکان صحبت ، تصویر ذهنی دو طرف نسبت به هم و تصویر ذهنی مخاطب هنگام صحبت کردن از لحظه و مسائل بسیار دیگر در این ارتباط شما بسیار موثر است که هیچکدام آگاهانه در اختیار شما نیستند در حالیکه بسیاری از آنها را میتوانید با مدیریت ناخودآگاه در هیپنوتیزم به شکل موثرتری تغییر دهید.

 

شاید شما هم با این موقعیتها برخورد کرده باشید:

  1. همسرتان هنگام  خرید از بازار هزینه هایی بر روی دست شما گذاشته است که هچ توجیه منطقی ندارد و این در حالیست که مایحتاج ضروری منزل را همچنان تهیه نکرده است!
  2. مثلاً در یک مصاحبه ی استخدامی شرکت کرده اید و شخص دیگری که نسبت به شما از امتیازات بسیار کمتری نیز برخورداراست در مصاحبه قبول شده درحالیکه شما واجد شرایط بیشتری بودید!
  3. عاشق کسی شده اید و او اصلاً به شما علاقه نشان نداده ولی خودش در آتش عشق دیگری که خیلی کمتر از شما دوستش دارد اسیر شده است!
  4. ساعتها با کسی بحث کرده اید ولی نتوانسته اید او را توجیه کنید در حالیکه فرد دیگری براحتی و عرض چند دقیقه او را متقاعد نموده است
  5. همان حرفهایی را که به فردی زده اید و او عصبانی شده با خنده از زبان دیگری پذیرفته است!
  6. یک دانا حرفهای منطقی اش را نتوانسته اثبات کند اما یک نادان با دروغهای واضح توانسته براحتی حرفش را به کرسی بنشاند!
  7. در انتخابات همان کاندیدایی برنده شده که بجز حرافی و حرفهای پوشالی هنر دیگری ندارد!

و مواردی از این دست…

در اینگونه موارد معمولاً فرد مقابل را به بی خردی یا حتی بدتر از آن متهم میکنیم ولی در اصل کمی زود قضاوت کرده ایم.

واقعیت این است که این طبیعت بین انسانهاست و همه ی ارتباطات از قواعد یکسانی تبعیت میکنند. من و شما هم بجای اتهام بستن به دیگران باید قواعد بازی را بشناسیم و سعی کنیم با رعایت آنها به اهداف خود برسیم.

حالا که یک دید کلی نسبت به ارتباطات پیدا کردیم و متوجه شدیم قسمت اعظم ارتباطات توسط ناخودآگاه ما رهبری میشود و با علم براینکه در حالت هیپنوتیزم میتوانیم دستورات دلخواه را به ضمیر ناخودآگاهمان دیکته کنیم روابط موجود در زندگی خود را بازنگری میکنیم تا متوجه شویم با هیپنوتیزم چگونه میتوانیم کیفیت روابط عمومی خود و در نتیجه کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم.

 

ایجاد و تقویت روابط باهیپنوتیزم

اگر با کسی میخواهید ارتباط برقرارکنید و این ارتباط به بهترین نحو پیش برود

اگر در ایجاد رابطه با جنس مخالف مشکل دارید و هنگام صحبت با او دچار استرس میشوید

اگر نسبت به همسرتان سرد شده اید و اینک زندگی مشترک تان در حال زوال است

اگر با فردی در خانواده خود همواره اختلاف نظر پیدا میکنید

اگر در محیط کار به اندازه ی کافی روی همکاران نفوذ ندارید

اگر قصد ازدواج دارید ولی عشقی در میان نیست

اگر علاقه مندید کسی را که دوست دارید عاشق خود کنید

اگر عزیزتان را از دست داده اید ولی غم او هر لحظه با شماست و زندگی عادی شما را مختل کرده است.

اگر معشوقتان به شما خیانت کرده و شما را به همه بدبین کرده و نمیتوانید مجدداً عشقی را در دل بنا کنید ،

اگر در رفتار با دیگران احساس تحقیر میکنید یا برعکس دیگران را حقیر میبینید ،

اگر به همه ی زنها یا مردها بدبین هستید و علاقه ای به ایجاد ارتباط با آنها ندارید ،

اگر به همه مشکوکید، اگر به همه بدبین هستید یا همه را دشمن خود میبینید و زندگی برای شما مثل جهنم شده است ،

 

با خودهیپنوتیزم میتوانید ارتباطات مفید خود را تقویت نموده ، عشق را در خود جاری کنید، به دل دیگران نفوذ کرده و دیگران را در جذب خود همراه نمایید.

برچسب ها:, , , , , ,